Десятки тисяч років полювання: знайшли найстаріші стріли в Азії

Джерело: НВ

Археологи виявили в печері на Шрі-Ланці свідоцтва найдавнішого використання луків і стріл доісторичними людьми за межами Африки.

Вік знайдених наконечників стріл становить приблизно 48 000 років, відзначають вчені.

«У Фа-Хен-Лені, печері в серці лісів вологої зони Шрі-Ланки, ми виявили безліч інструментів з каменю, кістки і зуба, в тому числі кілька маленьких стрілок, вирізаних з кістки, вік яких становить близько 48 000 років», — відзначають автори роботи.

В даний час найдавнішим доказом використання лука і стріл є знахідки з печери Сібуду в Південній Африці, яким близько 64 000 років. За межами Африки найдавнішими знахідками були луки, знайдені в Німеччині, віком не більше 18 000 років.

Оскільки луки і стріли в основному зроблені з дуже швидкопсувних матеріалів, таких як дерево, сухожилля і волокна, вони не залишають багато доказів для археологів. Таким чином, маленькі стріли, які знайшли в печері, є важливим відкриттям.

Докази використання на знайдених кісткових наконечниках стріл показують, що вони, швидше за все, використовувалися для полювання на важкодоступну здобич в тропічних лісах. Це були, мабуть, в основному маленькі мавпи і ратуфа, відзначають дослідники.

«Докази на Шрі-Ланки показують, що винахід луків, стріл і одягу відбувався неодноразово і в різних місцях, в тому числі в тропічних лісах Азії», — сказав один із авторів дослідження Майкл Петраглія.