Заклинання в медицині: чим користувались перші акушерки
5 травня відзначають Міжнародний день акушерки із 1987 року. Тоді у Нідерландах його запропонувала Міжнародна асоціація акушерок. Статус офіційного свята цей день набув лише в 1992 році. Сьогодні його відзначають у 50 країнах.
Акушерки відповідальні за здоров'я, життя і самопочуття відразу двох осіб: породіллі і немовляти.
Акушерство є однією з найстаріших галузей медицини. Як наука виникло у Франції, коли у 13 ст. відкрили палату для породіль.
Перші поодинокі акушери в Україні з'явилися в кінці 18 століття . Тоді ж працювали перші українці-гінекологи, що навчалися у Західній Європі.
У 80-их рр. по великих містах України постали наукові товариства лікарів жіночих хвороб та акушерські школи. Особливо відомі стали як центри акушерської науки клініка про Київському університеті, де Т.Рейн, О. Муратов, М.Толочинов, і харківська клініка професора Івана Лазаревича, що заснував у Харкові повивальний університет.
В Україні першими лікарями були знахарі-відуни і кудесники, — у яких лікування йшло поруч із закляттями та замовляннями. Це також стосується і акушерів.
Лікарське знання стало "книжним", коли Україна увійшла в тісні зв'язки з Візантією. З'явилися вчені лічителі. Перша лікарня була заснована за княгині Ольги при Києво-Печерському монастирі.