Знайшли давнє судно, заповнене китайським фарфором

Джерело: Gazeta.ua

Британські морські археологи виявили кладовище елліністичних, римських, ранніх ісламських і турецьких кораблів у Левантійському басейні Середземного Моря.

Найвражаючою знахідкою називають 43-метровий торгівельний корабель османської імперії, що потонув десь у 1630 році. За словами дослідників він був настільки великим, що на палубі могли поміститися 2 кораблі звичайного типу. Судно перевозило сотні артефактів з 14 культур і цивілізацій, зокрема найбільш ранній китайський фарфор, що дозволило вченим припустити про раніше невідомий морський шовковий і пряний маршрут з Китаю в Персію, на Червоне море і у східне Середземномор'я, повідомляє The Guardian.

Автор: theguardian.com

На потонулому 390 років тому кораблі знайшли вцілілу китайську порцеляну

На потонулому 390 років тому кораблі знайшли вцілілу китайську порцеляну

Китайська порцеляна, знайдена на кораблі, - це 360 прикрашених чашок, блюдечок і пляшок, виготовлених у печах міста Цзіндечжень за часів правління останнього імператора династії Мін Чунчжэня (1611-1644). Вони призначалися для чаювання, але османи пристосували посуд для іншого захоплення - вживання кави, що згодом пошириться по всьому Сходу. Також у залишках трюму знайшли глиняні люльки. Припускають, що їх перевозили контрабандою, через заборони на паління тютюну.

На думку вчених, таке різноманіття товарів, застиглих у часі, розповідає історію початку глобалізованого світу. Також зазначають, що розбиті кавові чашки і горщики доводять, що "варварський Схід" був першопрохідцем у кавоварінні задовго до того, як перші кав'ярні відчинялися у Європі.

Автор: theguardian.com

Мідний кавник, знайдений у трюмі корабля

Мідний кавник, знайдений у трюмі корабля