Камінь-Каширський – це найбільше місто на півночі області, в якому живе приблизно 12 тисяч мешканців. Воно має тісний зв’язок із навколишніми селами. Транспорт завжди переповнений людьми, які їдуть із приміських сіл й у зворотному напрямку. Це також один із найстаріших населених пунктів цього регіону. Вважається, що Камінь-Каширський був заснований у XIII столітті, хоча є згадки і з XII-го. До слова, місто розташоване на річці Цир.
Автостанція тут ще радянська, має чотири платформи. Щогодини звідси відправляється кілька автобусів у різні напрямки. Зазвичай – на південь, через Ковель до інших міст. Рейсовим автобусом з Луцька, наприклад, їхати приблизно дві з половиною години. У центрі міста розташовані найважливіші будівлі та установи: районна державна адміністрація, універмаг, будинок культури, прокуратура, суд.
За історичними даними, тут колись був замок, але його зруйнували козаки в 1649 році. Після тих подій замок не відновили, тому до сьогодні залишилося просто місце, де він стояв. Найстарішою спорудою міста є давній костел ордену домініканців. Його збудували в 1628 році. Відтоді його суттєво перебудовували, а потім і взагалі скасували, у повоєнний радянський час перетворивши на пекарню. Всі архітектурні елементи, які відображали сакральність споруди, було втрачено. Поряд із ним розташований ще один об’єкт домініканської спадщини – каплиця Архангела Михаїла XVII століття. Це пам’ятка архітектури та містобудування місцевого значення.
Ще донедавна в місті був старий Іллінський храм 1700 року. Проте він згорів у 2015 році через погані електромережі. Є ще одна православна пам’ятка національного значення – церква Різдва Пресвятої Богородиці, збудована у 1723 році. У Камені-Каширському є краєзнавчий музей, де, окрім історії краю, можна дізнатися, що відомий український режисер Олесь Санін народився у цьому місті.
Камінь-Каширський початку ХХ століття. Фото з www.poleskie.fotopolska.eu