У 1941 український авіаконструктор Сікорський створив літаючу амфібію

Джерело: Gazeta.ua

Український авіаконструктор Ігор Сікорський 17 квітня 1941-го показав перший у світі гелікоптер-амфібію "VS-300". На той час жив і працював у США. Це був модифікований гелікоптер, який злітав з води та приземлявся на сушу. Міг літати більше півтори години, швидкість досягала 100 км/год.

Гелікоптер скидався на довгу трубу з відкритою кабіною для пілота. Потужність апарату становила 65 кінських сил, він був оснащений двигуном "Lycoming" і ремінною передачею. Авіаконструктор створив ще 18 серійних гелікоптерів. Саме вертоліт Сікорського першим у світі був поставлений на серійне виробництво. Також він першим у світі почав будувати турбінні вертольоти "літаючі крани".

Поплавці у таких гелікоптерів можуть бути заповнені повітрям або використовуватися для зберігання палива. У 1949 році фірма Сікорського випустила H-5Н, який може бути оснащений і шасі і поплавками одночасно. Останнім вертольотом Сікорського став "S-58", який справедливо вважається кращим вертольотом першого покоління. Він є одним зі світових лідерів проектуванні і виробництві вертольотів для комерційних, індустріальних і військових потреб. Майже 90% всіх гелікоптерів побудовані за конструкціями українця. Свої гелікоптери конструктор вперше випробовував сам.