97 років тому почалось масове виробництво інсуліну

Джерело: Gazeta.ua

Почалося масове виробництво інсуліну для лікування діабету 15 квітня 1923-го. Лікарю Фредеріку Бантінгу присудили Нобелівську премію.

Канадський лікар 34-річний Фредерік Бантінг за рік до цього зробив ін'єкцію винайденого ним інсуліну 14-річному хлопчикові на ім'я Леонардо Томпсон. Той страждав важкою ювенільною формою цукрового діабету. Його підшлункова залоза не виробляла достатньо інсуліну. Без лікування хворі швидко помирали. Досвід виявився невдалим - екстракт був недостатньо очищеним, що призвело до розвитку алергії. Тимчасово ін'єкції інсуліну були припинені.

За два тижні біохімік Джеймс Колліпом зумів розробити ефективний метод очищення інсуліну. Леонарду була введена друга доза інсуліну. Цього разу не було не тільки явних побічних дій, але і у хворого перестав прогресувати діабет.

Після успішних експериментів вчені передали права університету Торонто і іншим компаніям на широкомасштабне виробництво ліків для хворих. За це відкриття Фредерік Бантінг і його компаньйон були удостоєні Нобелівської премії.