В Індонезії виявили наскельні малюнки, яким близько 65 тисяч років
Вчені з Великобританії повідомили про виявлення в Індонезії унікальних наскельних малюнків на стінах печери на острові Тимор. За словами фахівців Саутгемптонського університету, їм може бути більше 65 тисяч років.
Особливістю індонезійських наскельних малюнків є їх більш блідий колір. Фахівці порівняли їх з живописом аналогічного періоду в інших країнах Європи і прийшли до висновку, що племена, що жили на Тиморі, переміщалися вглиб острова або виходили до берега в залежності від пори року. Континентальні поселення були осілими, про що говорить величезна кількість предметів побуту, виявлених на місцях їх розташування.
«Малюнки на Тиморі могли створюватися мореплавцями, що зупиняється на острові на один сезон. В інший час печери займали місцеві племена, живопис яких трохи відрізняється. Стародавні малюнки збереглися дуже погано через особливості місцевої флори. У печерах на узбережжі занадто висока вологість, яка з роками вивела пігмент з верхнього шару стін в печерах», - повідомляють фахівці.
Керівник дослідницької групи Крістофер Стендіш розповів, що наскельні малюнки могли зробити мандрівники з Азії, про що говорить характер живопису. За іншим припущенням, авторами розпису є мореплавці з Австралії або Нової Гвінеї.