Як долали смертельну хворобу на Волині століття тому
На Камінь-Каширщині 1936 році була епідемія тифу.
На кадрах можна побачити місцевих мешканців різного віку сіл Хотешів та Залісся, а поряд із ними представників Червоного Хреста. У 1936 році на Поліссі була епідемія тифу, як наслідок, поліське населення у віддалених селах не завжди могло самотужки справитись із проблемою.
Саме тому, до подолання епідемії тифу на Поліссі залучили сили Червоного Хреста. Його представники допомагали як медикаментами, так і їжею для місцевого населення. Адже знаючи про тиф, не всі постачальники хотіли їхати в глухі села на Поліссі
Мешканці села Хотешів разом із працівниками Червоного Хреста.
Відповідно до звіту Червоного Хреста за 1936 рік, відомо, що для допомоги виділили 5 тонн цукру, 15 тонн сухого молока, 200 кг мила. Також населення забезпечили новим одягом та білизною, старий одяг спалили, відповідно до санітарних вимог в умовах епідемії тифу. Паралельно із тифом того року на Поліссі вирувала дизентерія, вона викликала велику смертність серед дітей. Першими на сполох забили вчителі в школах.
Працівники Червоного Хреста організували в селі Висоцьк пункт допомоги із епідеміями. Саме там можна було отримати все необхідне: муку, каші, каву, чай, рис.
Місія Червоний Хрест в селі Залісся.
Місія Червоний Хрест в селі Залісся.