У Сербії на дні кар'єру знайшли стародавні кораблі

Сербські археологи розкопали залишки стародавнього скам'янілого флоту на місці давньоримського поселення Віманціум - нині неподалік міста Костолац. Попередньо на знахідку натрапили копачі вугілля місцевого кар'єру.

Різноманітні човни та кораблі були приховані у покладах глини і бруду, що і врятувало їх від гниття. Найбільший корабель мав довжину у 15 та ширину у 2,6 м. Його знайшли на глибині 7 м. Раніше у цьому ж шарі ґрунту розкопали скелет мамонта, але датування кораблів періодом 70 тис. років до н.е. не відповідає розвиткові людства тих часів. При цьому римські речі і могили знаходили у землі на глибині 2 м. Саме тому вчені вважають, що кораблі могли потрапити сюди до епохи римлян, повідомляють Novosti.rs.

"Це неймовірно, ніби весь флот стояв на якорі, а потім раптом обвалився в мул, в якому законсервувався. Тут видно залишки різних судів. Вони можуть нагадувати рештки римських військових кораблів, але також є безліч довбанок, човнів, вирізаних зі стовбура дерева, якими римляни не користувалися", - розповідає археолог Неманья Мрджич.

Поруч із човнами не знайшли жодного артефакта чи предмету побуту, які допомогли б датувати флот. Нині зразки деревини відправили у лабораторію та очікують результатів.

Археологи підкреслюють, що найцікавіші археологічні відкриття Сербії знайшли саме копаючи вугілля.