Учені створили новий спосіб перекладу стародавніх клинописних текстів
Учені з Чиказького університету розробляють нову систему на основі алгоритмів машинного навчання, яка буде автоматично перекладати тексти, виявлені на стародавніх глиняних табличках.
Технологія отримала назву DeepScribe. Автори зосередилися на аналізі клинопису, яка використовувалася у Першій Перської Імперії (550-330 рр. до н.е.). Використовувані нині методи перекладу не дозволяли перевести тексти тієї епохи через складність символів та обсягу носіїв.
Для навчання моделі вчені використовують понад 6000 розмічених зображень з архіву Персеполя. Це дозволить прочитати знайдені таблички, які до цього жодного разу не вивчалися. Фахівці розраховують, що це дозволить їм дізнатися більше про історію і життя держави Ахеменідів.
За словами професора ассирології Сюзанни Паулюс DeepScribe могла б серйозно вплинути на науку, якщо в подальшому технологію навчать працювати і з іншими стародавніми мовами.
Окрім зображень, учені використовували спеціально розроблений словник і базу даних з 100 000 символів. За попередніми даними, модель зуміла розшифрувати знаки з точністю до 80%. Згодом штучний інтелект зможе допомогти в пошуках джерела походження артефактів, історія яких зараз невідома.