239 років тому відкрили планету Уран
Англійський астроном Вільям Гершель за допомогою власноручно cконструйованого телескопа 13 березня 1781-го відкрив планету Уран. Британець знаний не тільки як астроном, а й автор 24 симфоній. На його честь назвали кратери на Місяці та Марсі.
Майбутній науковець народився у сім'ї бідного єврейського музиканта. Хлопець з дитинства також займався музикою, а у 17-річному віці вступив на службу у військовий оркестр. Згодом вкладав музику та організовував публічні концерти. Саме любов до музики привела Гершеля до математики, оптики та астрономії. Самостійно почав конструювати телескопи: шліфував дзеркала і виготовляв оптику. Згодом король Великобританії Георг ІІІ наділив чоловіка титулом Королівського астронома.
Відкрив сьому планету від Сонця - Уран. Зробив це за допомогою саморобного телескопа, який збільшував у 227 разів. Спостереження проводив із саду власного будинку. Назвав планету Georgium Sidus – на честь правлячого короля Георга ІІІ. Після смерті Гершеля її перейменували на Уран. Так звали давньогрецького бога неба.
Отримав довічну стипендію за відкриття планети. Король Георг ІІІ призначив стипендію за умови, що Гершель приїде до його резиденції і дасть подивитися в телескоп.
Німецький астроном Йоганн Галле з Берлінської обсерваторії 23 вересня 1846 року виявив планету Нептун. Вона восьма від Сонця. Названа на честь римського бога морів.