На Канарських островах знайшли десятки мумій і скелетів
На острові Гран-Канарія була виявлена печера, в якій була могила 8−10 століття з рештками 72 представників гуанчей — доіспанського населення островів.
Могилу знайшов в червні минулого року археолог-аматор з групи «Ель Легадо», але археологи тільки в лютому 2020 розповіли владі про «печерну могилу», побоюючись, що вона може бути розграбована.
Гуанчі були корінними жителями Канарських островів, і в 2017 році перший загальногеномний проект підтвердив, що вони мають північноафриканське походження — були нащадками берберів Лівії. Ці мисливці-збирачі мігрували на архіпелаг близько 1000 р до н.е. і жили в печерах і хатинах з елементарним знанням землеробства. Подібно до стародавніх єгиптян, їх ритуали включали в себе бальзамування і муміфікацію представників знаті, яких залишали в печерах, в той час як нижчі класи людей були поховані в землі.
Археологи-аматори знайшли унікальне місце, яке містило муміфіковані стародавні рештки 72 доіспанських тубільців-гуанчей — 62 дорослих і 10 новонароджених — датовані 8−10 століттям н.е.
Археолог Вероніка Альберто і радник з культури Хав'єр Веласко повідомили місцевим ЗМІ, що, хоча в Гран-Канарія багато печер для поховання, таких «не так багато». Гран-Канарія налічує близько 1200 археологічних пам’яток, але унікальність цього місця полягає в тому, що рештки новонароджених археологи ще не знаходили. В ході дослідження були також виявлені залишки похоронних кожухів, традиційно виготовлених зі шкіри тварин або рослинних волокон.
Вчені сказали, що їм нелегко було забратися в печеру, бо вона знаходиться в «дуже важкому місці для доступу», і їм потрібно було піднятися майже на прямовисну скелю, щоб дістатися до печерної гробниці.
Представник групи «Ель Легадо» Агіос Хімар Гонсалес сказав, що печера повинна бути закрита і збережена із залишеними там кістками, і тому вони вирішили повідомити про це, тому що вони хочуть, щоб місцева влада «зберегла і поважала це».