Луцьк міжвоєнний на ретрофото
Луцьк міжвоєнного періоду був центром Волинського воєводства, яке було утворене 1 березня 1921 року. Його територія становила близько 9,2 % від усієї території Другої Речі Посполитої. За обсягом поверхні це було приблизно 35 754 км2.
Волинське воєводство мало досить зручне розташування. З півночі воно межувало із Поліським воєводством, на півдні знаходились Львівське та Тернопільське, на заході – Люблінське, а зі сходу пролягав кордон із Радянським Союзом.
Станом на 1930-ті роки Волинське воєводство займало першість серед південно-східних воєводств, де мешканці найбільше розмовляли на українській мові. Українці від загальної кількості мешканців у 1931 році становили близько 68%.
У 1938 році у Волинському воєводстві нараховувалось близько 22 міст. По кількості населення лідирував не Луцьк, який був воєводським центром, а сусіднє Рівне. Станом на 1939 рік у найбільшому місті воєводства проживало 42 тисячі мешканців. Луцьк не був першим і по розмірах території, тут його випередив Ковель, територія якого становила – 43,2 км2.
В той час в місті існувала достатня кількість закладів відпочинку, були кінотеатри, кафе, ресторації. Серед найпопулярніших кав’ярні «Італія», «Вікторія», «Ренесанс», ресторани «Під стріхою «Подолянка», «ДУДІ», бар «Польський», «Кондитерська Розаліні», «Кондитерська Нажимського» та просто «Турецька кондитерська».
В Луцьку, за адресою вулиця Ягеллонська, 60 (сучасна вулиця Лесі Українки) існував магазин солодощів варшавської марки «Franboli» (Франболі). Там лучанам пропонували широкий асортимент солодощів, шоколаду, марципанів та карамелі.












