Як виглядали мешканці Волині 100 років тому. Фото
Ретросвітлини з Волині вдалось розшукати в колекції проєкту «Центру дослідження і відродження Волині». Основною ідеєю «Центру дослідження і відродження Волині» – є відродження минулого заради створення майбутнього.
Центр дослідження та відродження Волині – це недержавна організація, завданням якої є цілісне вивчення історичної та культурної спадщини як Південної Волині, так і всієї історичної Волині. Організатором та керівником проекту є Володимир Дзьобак, кандидат історичних наук, автор монографій та наукових статей. Він також є організатором інших проектів центру, а саме: Майстерня історичного ткацтва «Легенди Волині» (з відродження давнього текстилю в регіоні), Музей ткацтва, Щорічний Фестиваль народних промислів, традиційної культури та історії «Волинське Віче». При центрі, що знаходиться у Радивилові на Рівненщині, також діють історичні студії.
Одним із останніх успішних проєктів «Центру дослідження та відродження Волині» є етнорезиденція дизайну та моди «Ладомирія». Проєкт являє собою сучасний арт-простір на Рівненщині, місце спілкування, навчання та обміну досвідом між творчими особистостями (переважно модельєрами і дизайнерами), які готові заявити про себе на проекті як неординарні митці, що вміють майстерно поєднувати сучасні модні тенденції з етнікою та традиційними мотивами.
У вересні 2019 р. на території Етнорезиденції «Ладомирія» проходив стартап-інтенсив «Майстерня етнобрендів». Метою проекту є відтворення давніх традицій народних ремесел, народження оригінальних українських етнічних брендів одягу та аксесуарів, а також відкриття нових обличь в українській fashion-індустрії. Адреса Етнорезиденції «Ладомирія»: вул. Шкільна, 1, м. Радивилів, Рівненська обл. Посилання на сторінку в фейсбуці: https://www.facebook.com/ladomyriia










Фото взяті з сторінки: https://www.facebook.com/volyncentre/
Тетяна Яцечко-Блаженко