Сьогодня відзначають Третю Пречисту. Традиції свята
Сьогодні православні і греко-католики відзначають Введення в храм Пресвятої Богородиці або Третю Пречисту.
У Православній церкві Введення належить до числа дванадесятих свят. У католицькій церкві це свято має ранг "Memoria" (Пам'ять), його відзначають 21 листопада за григоріанським календарем, пише nv.ua.

Історія свята
Відповідно до Священного Писання, праведні Іоаким і Анна з Назарета - стара бездітна пара - невпинно молилися про дитину, давши обітницю, що дитя присвятить життя служінню Богу. У них народилася дочка, яку назвали Марією. Коли їй виповнилося три роки, батьки, виконуючи обіцянку, привели дівчинку до Єрусалимського храму, і вона самостійно подолала високі сходинки, що ведуть до входу. Там дитину зустрів первосвященик Захарія. Він ввів Марію у вівтар. Пресвята Діва прожила в храмі близько 11 років.
Традиції і заборони
В Україні святкування Третьої Пречистої починали з відвідування церкви. Після літургії вся родина відправлялася додому. Якщо першим гостем в будинку стане молодий хлопець, та ще й з грошима, сім'ю очікують здоров'я і багатство в новому році. А якщо прийде літній чоловік - хтось захворіє або збідніє. На стіл подавали рибу і червоне вино, які дозволені під час Різдвяного посту на свята.
На Введення заборонялося шити, прибирати і прати.
У східних регіонах України цього дня освячували воду, вірячи, що через неї на людей зійде благословення від Пресвятої.
Прикмети
Зі свята Введення приходить справжня зима і сніг, що випав, розтане вже не скоро. Також визначали якою буде погода протягом року. На Введення мороз - усі зимові свята з морозом, тепло - усі свята з теплом. Скільки на Введення води, стільки на Юрія трави. А іній на деревах у цей день обіцяв багатий урожай вівса.