Жахи і перспективи Центрального парку Луцька

  1. Новина відноситься до:

У Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки – старі та іржаві атракціони. Незважаючи на те, що окрім старих «гойдалок», які запрацювали ще у далекому 1968 році, 2012-го встановили 6 нових, ситуація на краще не змінилась, адже «нові» розваги, схоже, виявились добряче «побитими життям», списаними атракціонами з-за кордону, пише у фоторепортажі Інформаційне агентство Волинські Новини.

Сьогодні ж ці «пам’ятки радянських часів» виглядають не просто незвично, а навіть загрозливо. Так, у 2012 році КП «Центральний парк культури і відпочинку імені Лесі Українки» закупило у розстрочку терміном на три роки шість нових атракціонів. Решту 13 атракціонів пам’ятають ще попередні покоління лучан. І, якщо улітку іржаві гойдалки та опори виглядають ще не так песимістично, то посеред осіннього парку, занедбані й побиті, вони навівають почуття справжнього декадансу.

 

Зрештою, все було б не так погано, якби гойдалки слугували лише експонатами. Однак ржаві конструкції дотепер активно експлуатують у весняно-літній сезон. Здавалося б, чому хвилюватися? Адже, згідно із дозволом, підписаним підприємством, атракціони визнані повністю придатними для користування. Але луцьких батьків, які хвилюються за життя та здоров’я власних дітей, це не переконує. Бо зовнішній вигляд гойдалок доволі красномовний. Про це вони розповіли  у відеосюжеті.

Чого лише вартий один із закуплених нині діючою владою «новоприбулець» – атракціон «Санта-Марія», який під час власної роботи видає просто-таки жахливі звуки, що свідчить про несправність «забави», або й про те, що термін експлуатації «співаючого човника» уже давно вийшов.

 

Окремою темою вже щодо стану самого парку для розмови є «опудала» старих, недіючих ліхтарів.

Попри те, що вздовж центральної алеї встановлене й робоче освітлення, чорні стовпи «неіснуючих нині світил» так і не демонтували. Більше того, з напівзруйнованих електрощитових досі виглядають «нутрощі» з обрізаних проводів.

 

Ті лучани, які звикли жалітися на неякісні дороги обласного центру, ймовірно, не прогулювались алеями Центрального парку.

 

Пошкоджена плитка, багно та ница імітація асфальтного покриття… Усе це – не що інше, як наслідок безгосподарності нині існуючих керівників міста.

Уже не кажучи про аварійні сходи до пляжу й біля спорткомплексу «Спартак».

Внаслідок такого недбальства спортсмени, які виходять на пробіжку саме на цій території, та й просто перехожі містяни, ризикують отримати різного виду травми.

 

Окрім цього, територією парку розгулюють безпритульні собаки. Вони залюбки розкидають сміття та справляють природні потреби прямісінько на пам’ятники. А де ж робота сумнозвісного КП «Ласка», яким так опікувалась міська рада?

До слова, 10 серпня 2015 року прокуратура Луцька відкрила кримінальне провадження проти КП «Ласка» за фактом службового недбальства. Зокрема, йдеться про порушення вимог чинного містобудівного законодавства та законодавства про охорону навколишнього середовища при будівництві притулку. Нагадаємо, депутатська група «Новий Луцьк» ініціювала досудове розслідування щодо діяльності КП, а депутат міськради Богдан Шиба, який свого часу сам голосував за створення цього підприємства, реалізував ініціативу, готуючи різноманітні тематичні запити до міської ради та надіславши заяву у прокуратуру.

Варто додати, що і зі смітниками у парку імені Лесі Українки не склалося, як і з прибиранням. Так, «креативні» смітники із трьома стінками вирішили модернізувати із допомогою картону.

Як відомо, у Центральному парку культури імені Лесі Українки 7 березня 2015 року в одному із немаленьких технічних приміщень сталася пожежа. І, хоч надворі уже осінь, будівля продовжує й далі «світити» чорним дахом. До речі, за парканом приміщення – справжній клондайк для спецслужб, які повинні були б зайнятись прибиранням та впорядкуванням мотлоху.

Не менш трагічною є ситуації із вбиральнями на території відпочинкової зони. Щоправда, один безкоштовний діючий туалет таки є, але в жахливому стані. При виході із приміщення «нужника» за людиною ще довго тягнеться «амбре» із неприємних запахів.

До слова, аби дістатися до туалету – треба пройти через досить-таки специфічну кладочку через рів з кропивою… із дощечки. Цікаво, як пройти шлях з такими перепонами старшій людині чи лучанам з обмеженими можливостями?

Самої ж кропиви у парку стільки, що нею можна нагодувати не одне поголів’я худоби на волинських фермах. Але чи в місцях відпочинку людей їй місце?

Попри обіцянки влади щодо ліквідації дерев, заражених омелою, зелений паразит продовжує й далі окуповувати парк. Можливо, для того, аби нині діючий міський голова звернув увагу на цю напасть, потрібно, аби омела проросла у його приватному саду?

Занедбані водойми, повалені скульптури, радше схожі на древні ідоли, аварійні місточки, зарості чагарників. Усе це – такий звичний для лучан та гостей міста пейзаж Центрального парку.

Окрім того, велике занепокоєння викликає стан спортивного комплексу «Спартак». Як кажуть, хто бачив, - той зрозуміє. Бо коментарі тут зайві.

Поруч - тренувальна зона для занять спортом у стилі «Street Workout», збудована за ініціативи Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» 7 квітня 2015 року. Тоді голова правління Фонду Олександр Товстенюк оголосив конкурс на облаштування ще 26 таких майданчиків.

Нагадаємо, подібні майданчики відкрили на вулицях: Конякіна, Корольова, Зацепи, Гулака-Артемовського, Кравчука, Дорошенко, Франка, Гордіюк, Ш. Руставелі, Володимирській, Січовій, Писаревського, Липинського, Федорова, Рівненській, Карпенка-Карого, Загородній, С. Бандери, Чорновола, Дубнівській та на проспектах Волі, Відродження, Соборності і на бульварі Дружби народів.

***
Зазвичай парк і його атракціони у різдвяно-новорічний період виглядають казково. Але не в Луцьку, а хіба що у країнах Європи. Щодо обласного центру, то, завдяки безгосподарності місцевої влади, містяни й до цього часу користуються «зламками» часів «брежнєвської епохи», а культурне життя парку імені культури – завмирає.

Тож, про те, чи може бути змінена така ситуація найближчим часом, розповів голова правління фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк», кандидат на посаду Луцького міського голови Олександр Товстенюк:

«Парк не модернізували протягом минулих десяти-п’ятнадцяти років. Деякі атракціони й справді перебувають в жахливому стані. Вони не відповідають ні сучасним, ні навіть «ретро-нормам». Але у нас є певні ідеї щодо виправлення такого стану речей. Я не знаю, наскільки комерційно-привабливим є така ініціатива в цілому, але переконаний, що із допомогою меценатів та інвесторів, проект із оновлення атракціонів у Луцьку реалізовувати варто. Це можна зробити за рік чи за два. Тобто демонтувати старі атракціони, й на те місце привезти нові. Я пам’ятаю, коли в дитинстві батьки приводили мене на гойдалки. Тоді у парку було дуже цікаво й кожної неділі там було багато відвідувачів», - коментує Олександр Товстенюк.

У його передвиборчій програмі - вже озвучене попередньо зобов'язання. Так, команда Ігоря Палиці - Фонд та полтісила УКРОП - планує привести до ладу усі паркові зони Луцька та прибережну територію Стиру, зокрема встановити сучасні безпечні атракціони в Центральному парку імені Лесі Українки.

Так, у передвиборчий період починається активне асфальтування вулиць та реконструкції у центральній частині міста за бюджетні кошти. Такі факти могли б переконати дорослого виборця. Але вкладати кошти у дітей, на жаль, електорально невигідно. Іншими словами, то черга до найменших, якщо і доходить, то за залишковим принципом. Старі атракціони ще працюють, але їхній стан одного разу може коштувати здоров’я дитині, або й навіть життя.

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі