Керівництво Волині здивоване позицією власної газети

  1. Новина відноситься до:

У Волинській облдержадміністрації запевняють, що звинувачення, які оприлюднив редакційний колектив «Волинської газети», є безпідставними. 

Як зазначають в ОДА, позиція колективу редакції, а саме стаття під назвою «Газета без Гунчика», яку журналісти опублікували 5 листопада, дивує. 

22 січня цього року керівництво області привітало творчий колектив «Волинської газети» із виходом тисячного номеру, після чого в газеті вийшла публікація про ефективність спілкування місцевої влади із волинянами.

14 квітня між відділом інформаційної політики та «Волинською газетою» було укладено договір про співпрацю, сума котрого – 44 тис. 500 грн. Планувалося також інформувати волинську громаду про соціально­-економічні та суспільно-­політичні події, результати реалізації реформ тощо, випускаючи тематичні додатки окремим тиражем.

Як стверджують у Волинській ОДА, підтримка виданню не обмежилася виключно 44 тис. 500 грн. «Волинська газета» отримала ще 150 тис.грн дотації з обласного бюджету. Відповідні кошти (головним розпорядником котрих є відділ інформаційної політики облдержадміністрації) передбачені обласною програмою економічної підтримки ЗМІ та забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади і органів місцевого самоврядування на 2012 – 2015 роки як «Волинській газеті», так і «Волині ­новій», щоправда, тираж першої не сягає й двох тис. примірників, тоді як останньої перевищує 58 тис.

В облдержадміністрації переконують, що суттєве здорожчання газетного паперу та послуг друку не могло не вплинути на фінансове становище «Волинської газети», зрештою, як і всіх інших друкованих видань. Тому, зважаючи на нарікання головного редактора й будучи зацікавленою у подальшому виході газети, облдержадміністрація виявила ініціативу ретельно вивчити стан справ та спільно з іншими співзасновниками видання напрацювати механізм підтримки газети.

Облдержадміністрація звернулася до редакції із проханням надати копії установчого договору та статуту.

«Аби отримати відповідні документи, співзасновнику «Волинської газети» довелося кілька разів письмово звертатися до керівництва видання. У відповідь отримали не лише папери, а й шквал звинувачень, буцімто облдержадміністрація як співзасновник злісно нехтує виконанням, узятих на себе зобов’язань», - кажуть в ОДА.

Відповідно до установчого договору видання, облдержадміністрація повинна «сприяти своєчасному і повному висвітленню соціально­політичних процесів у регіоні; надавати інформацію редакції про діяльність адміністрації; акредитувати працівників редакції на с воїх сесіях, засіданнях, інших офіційних заходах; передбачати у своїх щорічних бюджетах часткові витрати на утримання редакції, придбання паперу та інших засобів виробництва та перераховувати ці кошти на рахунок редакції; допомагати редакції транспортом, приміщеннями та іншими видами господарської діяльності».

В ОДА запевняють, що усі зобов’язання орган виконавчої влади виконує.

Окрім того, повідомляє керівництво області, газета не має проблем із транспортом, зокрема володіє двома авто, забезпечена також і приміщенням, котре передане рішенням сесії обласної ради на баланс у користування редакції безплатно.

«Разом із тим, про права облдержадміністрації «Волинська газета» мовчить. А сказати варто: «адміністрація має право використовувати 20% газетної площі кожного номера для розміщення своїх рішень, виступів працівників адміністрації; знайомитися з кошторисом доходів і витрат редакції на здійснення всієї діяльності з випуску газети, розміром надходжень від її передплати, реклами». Чи надано можливість облдержадміністрації використати ті 20% площі? Відповідь – на сторінках газети», - йдеться у повідомленні ОДА.

Редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк надіслав лист Президенту України, у якому звинуватив Волинську ОДА у тому, що та чинить тиск на видання у передвиборний період.

Своєю чергою, в ОДА переконують, що жодного листа-­замовлення від відділу інформаційної політики чи усного прохання про підготовку чи публікацію готових матеріалів на сторінках газети в період виборів не надходило.

В облдержадміністрації стверджують, що «Волинська газета» не з першого разу відповіла на вимогу ОДА надати співзасновникові фінансовий звіт діяльності за підсумками шес­ти місяців 2015­ , 2014­  та 2013 років. 

Редакційний колектив у листі Президенту з цього приводу написав таке: 

«Абсурдність вимог п. Гунчика полягає в тому, що «Волинська газети» ніколи не приховувала цієї конфіденційної інформації від своїх співзасновників, готова її надати на зборах співзасновників у будь­який момент, у 2013 – 2014 рр. функціонувала з прибутками, а економічні негаразди, які виникли на початку 2015 р., насамперед, на совісті інших співзасновників, насамперед – п.Гунчика В.П. Зокрема, з 434 тис. 700 грн надходжень за 6 місяців 2015 р. від Благодійного фонду «Останній солдат» не було отримано ні копійки, від обласної державної адміністрації – 75 тис. грн. (за програмою економічної підтримки ЗМІ) та 4000 грн на підставі договору про висвітлення діяльності), власними силами «Волинська газета» акумулювала за цей час 357 тис. 700 грн».

У відповідь на прохання подати пропозиції щодо формування бюджету редакції на наступний рік від трудового колективу та третього співзасновника – Благодійного фонду «Останній солдат», головний редактор офіційно написав: «Пропонуємо на 2016 – 2019 рр. (за умови присутності обласної державної адміністрації серед співзасновників) передбачити економічну підтримку «Волинської газети» у розмірі 150 тис. грн щороку. Це складатиме 7% від загального обсягу запланованих надходжень. Решту забезпечить колектив редакції за умови досягнення тиражу передплати видання на рівні 7000 примірників у 2016 році». При цьому пропозицій від благодійного фонду не надійшло взагалі, - кажуть в ОДА.

Що ж до третього співзасновника, то й тут – не без запитань, позаяк Володимир Данилюк виступає водночас і головним редактором видання, і заступником голови правління «Останнього солдату».

«Привселюдно заявив трудовий колектив редакції і про тиск із боку контролюючих органів. Мовляв, мали місце перевірки використання коштів, освоєних у попередні роки в рамках обласної програми співпраці зі ЗМІ. Мали. Одначе точно так само, як і «Волинську газету», у 2015­ (у зв’язку з ліквідацією управління інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю облдержадміністрації, котре було головним розпорядником коштів за програмою співпраці зі ЗМІ) перевіряли абсолютно всі друковані видання краю, котрі співпрацювали з облдержадміністрацією у рамках загаданої вище програми. Зрозуміло, що контроль за використанням державних коштів можна тлумачити як тиск, одначе жодна з інших редакцій (а їх на Волині до трьох десятків) на обурювалася, що на їхню редакційну політику влада намагається вплинути таким чином», - йдеться у повідомленні ОДА.

Також в ОДА повідомляють, що планували у другій декаді листопада організувати зустріч усіх співзасновників видання, аби зняти градус емоцій та напрацювати конкретні пропозиції щодо виведення видання з економічної кризи. 

5 листопада відділ інформаційної політики облдержадміністрації спрямував до редакції лист, яким повідомили про розірвання в односторонньому порядку договору про співпрацю. Відтак, ті 36 тис. 500 грн, які ще не використали, облдержадміністрація спрямує на інформування волинської громади, але за посередництвом іншого видання.

Окрім того, враховуючи бажання колективу «Волинської газети» долучитися до процесу роздержавлення, а відтак позбутися тягаря у вигляді виконавчої влади серед співзасновників, облдержадміністрація залишає за собою право вийти зі співзасновників.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі