Перший фільм про «Кінг-Конга» вийшов у 1933 та коштував $13 млн

Джерело: Gazeta.ua

2 березня 1933 року в нью-йоркському залі на 6200 місць Radio City Music Hall відбулась прем'єра пригодницького фільму "Кінг-Конг". Головний персонаж – гігантська горила, миттєво стала сенсацією. Вразила глядачів у США, а згодом і всього світу.

Все почалось із бажання двох американських режисерів Меріана Купера та Едгар Воллес перевершити успіх німої екранізації роману Артура Конана-Дойла "Загублений світ" 1925 року. Його дія відбувається у важкодоступній місцині в Південній Америці де збереглися динозаври та інші до історичні тварини.

Сценарій "Кінг-Конга" доводять до кінця дружина Купера – Рут Роуз та Джеймс Крілман. Бронтозавра із "Загубленого світу" замінюють на велитенську людиноподібну мавпу, а події розгортатимуться вже не в Лондоні, а в Нью-Йорку.

Автор: https://christinawehner.wordpress.com

Кінг-Конг вперше побачив Енн

Кінг-Конг вперше побачив Енн

За сюжетом, кінематографіст Карл вирушає знімати чергову картину на тропічний острів. Напередодні, він втратив головну актрису. Щоб не зірвати зйомки, вирішує взяти на її роль безробітню красуню Енн. Дівчина погоджується. Дорогою, Енн та помічник капітана корабля Джон закохуються один в одного. Але їхнє щастя триває не довго. На острові хтось викрадає Енн.

Кіногрупа кидається на пошуки красуні. Виявляється, що її викрали тубільці. Хочуть принести в жертву велитенській горилі із джунглів. Джон та команда намагаються наздогнати чудовисько та врятувати красуню. Морякам вдається приспати мавпу. Тварину забирають до США, щоб згодом показувати за гроші. Вже у Нью-Йорці Конг розриває кайдани прямо від час виставки. Шукає красуню Енн. У фінальній сцені Конг мав звалитися із найвищої точки Нью-Йорку. На той час це був Крайслер Білдінг. Але керівництво хмарочосу Емпаєр Стейт Білдінг вирішило швидко добудувати два поверхи. У результаті, горила падала саме з цієї 381-метрової будівлі.

Для фантастичного фільму потрібні були спецефекти. До зйомок залучають аніматора Вілліса О'Браєна, який працював над створенням монстрів для "Загубленого світу".

О'Браєн зробив переворот в історії кінематографу. Він об'єднав в одному кадрі акторів та анімаційні фрагменти.

Ще однією особливістю фільму стало музичне супроводження. У ті часи, переважало "німе" кіно, яке не давало глядачеві жодного драматичного аудіозабарвлення. Американський кінокомпозитор, триразовий володар Оскару Макс Стейнер у співавторстві з починаючим композитором Бернгардом Кауном створили один із перших музичних сценаріїв у кіно.

Творча команда довго вигадувала назву для фільму. Спочатку, його хотіли назвати "Звір", потім – "Король мавп", а згодом і "Восьме чудо світу". Остаточну назву "Кінг-Конг" вигадали за кілька днів до прем'єри.

Виробництво фільму обійшлося у $670 тиc. - теперішні $13 млн.

Лише сцену бійки горили з птеродактилем робили сім тижнів. Пропорції витримували не завжди, тому Кінг Конг у різних епызодах різного зросту. Це помітно, коли його зображують поруч із людьми. Так само намалювали фінал картини, коли Кінг-Конга, що видряпався на хмарочос, розстрілюють із літаків. У ролі пілота одного з аеропланів знявся сам режисер Меріан Купер.