У Луцьку запропонували нову програму соціального захисту

Джерело: Волинські новини
  1. Новина відноситься до:

Новими категоріями громадян, які отримуватимуть допомогу, стануть вдови учасників антитерористичної операції та родини, у яких народилися трійні.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії міськради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства 21 жовтня, повідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини.

Як повідомила директор департаменту соціальної політики Луцької міської ради Лариса Боярин, комплексна міська програма з підтримки та соціального захисту населення діє з 2011 року, термін її дії завершується цьогоріч. Відтак, нову програму соціального захисту населення розрахували на 2016-2020 роки. Вона передбачає низку виплат, надання певним категоріям, які потребують додаткової підтримки, пільг на оплату за житлово-комунальні послуги. Передбачена підтримка громадських організацій, які мають соціальне спрямування. Також передбачається гаряче харчування та надання транспортних послуг з перевезення громадян з особливими потребами терцентром.

Цього року програма мала кошторис в обсязі 6,9 мільйона гривень, за 9 місяців роботи департамент використав 4,6 мільйона. Кошторис нової програми на 2016 рік становитиме 9,1 мільйона гривень. До нової комплексної програми включили дві нові категорії громадян,яких варто підтримати – родини, в яких народилися трійня та більше дітей (передбачена одноразова виплата 10 тисяч гривень) та вдови загиблих та померлих учасників АТО (6 тисяч гривень на рік).

Член комісії Любов Серба запитала, чи планується творення реінтеграційного центру для осіб, які не мають постійного місця проживання. Лариса Боярин відповіла, що питання впирається в розробку відповідного проекту для залучення інвестиційних коштів. Чинний при фонді «Переображення» центр, з її слів, достатній для допомоги бездомним. Адже там є кімната нічного перебування на 10-12 ліжкомісць, бездомним надають допомогу та харчування.

Водночас, очільник департаменту соціальної політики зауважила, що існує потреба придбання автомобіля для перевезення людей з особливими потребами містом. Наявний у терцентрі автомобіль старий та часто виходить з ладу, тож влітку цього року він перебував в ремонті, роботи коштували до 25 тисяч гривень.

Також Любов Серба зауважила, що перед затвердженням нової програми варто заслухати звіт про виконання чинної програми соціального захисту населення. Лариса Боярин погодилася та повідомила, що усі заходи, передбачені програмою, виконувалися. За наданням грошової допомоги звернувся протягом цього року 1841 громадянин – питання стосувалися соціально-побутових проблем, лікування, допомоги учасникам АТО та їхнім родинам, допомоги постраждалим внаслідок пожеж тощо. З цієї кількості розглянутих звернень задовольнили 1188. Причинами відмови були, наприклад, випадки, коли громадянин не мешкає на території міста, або не подавав довідок про те, що потребує лікування.

Члени комісії підтримали проект рішення.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі