Осінній призов перенесли з жовтня на листопад

Джерело: Експрес
  1. Новина відноситься до:

Президент Петро Порошенко своїм указом переніс початок осіннього призову на перше листопада у зв'язку з проведенням в Україні місцевих виборів 25 жовтня

Про це заявив керівник Західного регіонального медіацентру Міністерства оборони України полковник Олександр Поронюк в інтерв'ю газеті «Експрес». 

Рішення перенести осінній призов на місяць прийняли для того, щоб до місцевих виборів 25 жовтня залучити більшу частину електорату.

За словами Поронюка, 1 жовтня в Україні стартував набір військовослужбовців на строкову службу, і повістки до військкомату отримали кілька сотень призовників.

«І раптом Петро Порошенко своїм указом переніс початок призову на 1 листопада. Відповідно до ст.3 п.7 закону України «Про місцеві вибори», військовослужбовці строкової служби не мають права голосу на місцевих виборах», - зазначив він.

Таким чином, ті, хто вже незабаром буде проходити військову службу, зможуть проголосувати. Тепер тимчасові рамки осіннього призову такі - з 1 до 30 листопада. При цьому кількість призовників не зменшиться.

«Як і було заплановано, на військову службу призвуть близько 11 тис. строковиків: 6 тис. служитимуть у Збройних силах України, ще 5 тис. - у Національній гвардії. Ажіотажу у військкоматах не буде. Кожна область має чітко прописаний план, згідно з яким проходить призов. І 11 тис. строковиків для всієї України - не така велика цифра», - додав керівник західного медіацентру Міноборони.

Тим чоловікам, які вже отримали повістки і пройшли медичну комісію, слід очікувати відправлення до військових частин, яке розпочнеться в листопаді. Ті ж, хто отримав повістку, але не встиг прийти до військкомату, зможуть зробити це також з 1 листопада. Призову підлягають чоловіки віком від 20 до 27 років. Термін проходження строкової служби для чоловіків, що мають вищу освіту, - 12 місяців, без вищої освіти - півтора року.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі