Чому волиняни остерігаються новацій у реформуванні медицини

Джерело: Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк»
  1. Новина відноситься до:

Слова «медична реформа» у жителів Маневицького району на Волині набили «оскому». А все тому, що «покращення» для людей настає шляхом скорочення медичних ставок, зменшення кількості карет «швидких», а відтак – на оперативність надання невідкладної медичної допомоги годі сподіватися. Але жителі району - в надії, що їхні прохання почують і вирішать на обласному рівні.

Так, жителі селища Колки Маневицького району, втомившись чекати і вірити в обіцянки місцевих чиновників, керівників району, депутатів обласної ради, за допомогою звернулися у Фонд «Новий Луцьк», зокрема, до його засновника – Ігоря Палиці, з тим, щоб посприяв у вирішенні проблеми. Про це повідомили у прес-службі Фонду.

Громада селища адресувала лист-звернення Ігорю Палиці. У ньому йдеться, що зі здобуттям Україною незалежності, у контексті медичної реформи жителі Колок отримали новозбудовану лікарню і поліклініку. Отже, питання, пов’язані з поліпшенням самопочуття, лікування колківчан – у стінах цих медустанов вирішуються.

«Але найбільше тривожить те, що тепер дійшла черга новацій для швидкої допомоги. Інфаркти, інсульти, тиск, епідемія грипу, травми і ще тисяча причин, коли надія тільки на «швидку».

На колківському пункті швидкої медичної допомоги чергує дві бригади. Поки. І доки одна карета «швидкої» їде на село і доставляє пацієнта в Маневичі або в Луцьк, це займає 2-4 години. Та нам спокійно, бо друга бригада «швидкої» за 20 хвилин завжди приїде на виклик. Тому вночі чи вдень, «швидка» - то порятунок», - пишуть жителі Колок.

Але стурбованість полягає у тому, що, на їхню думку, в контексті медичної реформи, одну машину «швидкої» у них дуже скоро заберуть. Адже, мовляв, на 27 тисяч населення (населення району – ред.) 2 бригади – це розкіш . А забирають тому, що відкривається пункт невідкладної медичної допомоги в селі Цміни Маневицького району. Отже, пишуть жителі Колок з посиланням на інформацію обласного представництва екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, вони обурені тим, що потрібно скоротити в Колках одну бригаду і перевести її в Цміни.

Нагадаємо, про реформу в медицині не говорив хіба лінивий. Про її доцільність годі й сперечатися. Але одразу ж виникло чимало нарікань на те, яким шляхом і за яким принципом діятимуть нові правила в медицині після її реформування.

Наприклад, дуже гостро постало питання щодо роботи швидкої допомоги. Адже, з одного боку, посилили вимоги до швидкості прибуття на виклик бригади медиків, а з іншого, позбавили спеціалізованих бригад.

На це, власне, і нарікають нині жителі Колок.

«З проханням залишити 2 бригади швидкої невідкладної допомоги колківчанам місцеві жителі зверталися до багатьох високопосадовців. Про цю проблему знає голова райради Людмила Веремчук, депутати облради – Микола ДавидюкЛюдмила Кирда, та й голови облради та облдержадміністрації –Валентин Вітер і Володимир Гунчик. Та поки жодної реакції з їхнього боку», - йдеться у листі колківчан.

Натомість, під час представлення кандидатів у депутати до місцевих рад від УКРОПу, що відбулося в Луцьку 26 вересня, Ігор Палиця, на запитання представників громади Колок щодо того, як він вбачає вирішення цього питання, відповів, мовляв, питання медичної реформи є винятково компетенцією держави. Проте, проблему медичного авто в районі все ж можливо вирішити і на рівні області. В такому разі йтиметься про спецтранспорт. 

Так, щоб надати спецтранспорт у район, достатньо рішення обласної ради. Утім щоби його прийняти варто мати важелі впливу та перебувати, власне, в самій раді, - зауважив Ігор Палиця, наголосивши, що бере особисту відповідальність за кожного кандидата, який балотується від партії.

Щодо очікуваних змін у медичній реформі, яка на думку місцевих жителів може більше зашкодити, аніж поліпшити ситуацію, волиняни налаштовані рішуче:

«Наші прапрадіди ходили пішки в Петербург до царя і вибороли для Колок Магдебурзьке право. Тепер їх нащадки мають іти під стіни обласної ради боротися за свої права. Тож, надія помирає останньою».

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі