Волинський кантанте, який підкорив європейські столиці

Волинський кантанте, який підкорив європейські столиці Фото: колаж Олександра Котиса
  1. Новина відноситься до:

Сьогодні познайомимо вас із цікавою та маловідомою постаттю оперного співака та артиста, пік популярності якого припав на кінець ХІХ – початок ХХ століття.

В 1854 році (існує версія, що в 1852 році), в селі Дубрівка Волинської губернії народилась майбутня знаменитість столичної сцени та Імператорської опери – Володимир Майборода. Зараз село Дубрівка входить в склад Баранівського району Житомирської області.

 

Володимир Майборода купив собі новий iPhone. Колаж Олександра Котиса

 

Володимир Майборода походив із родини місцевого священика. Відомо, що батька звали Яків, він мав свою парафію в селі Дубрівка. З дитинства у хлопця був гарний голос і це казали всі, хто чув його спів у сільському церковному хорі при церкві.

Потім було навчання в Житомирському духовному училищі, паралельно Володимир Майборода в юності співав у Житомирі в церковному хорі. Здавалось, все йшло до того, що хлопець мав стати священиком і піти слідами батька. Після закінчення училища в 1872 році Майборода два роки служив у Волинській духовній консисторії. Кілька років працював у державному банку. Але все ж потім вирішив кардинально змінити своє життя і зайнятись врешті тим, до чого лежала його душа і про що мріяв ще в дитинстві, коли співав у церковному хорі, а уявляв велику сцену.

В 1876 році Володимир Майборода вирішує підкорити північну столицю і вирушає до Петербурга. В тому ж році він вступає до  місцевої консерваторії по класу К. Еверарді, по класу теорії А. Рубця. Навчання тривало три роки.

 

Консерваторія в Петербурзі, russiainphoto.ru

 

Важливим етапом в житті співака з Волині були 1882-1883 роки, коли він удосконалював своє мистецтво в італійському Мілані, й брав уроки сценічної майстерності у професіоналів своєї справи В. Самойлова, Ф. Ламперті, Дж. Ронконі і А. Буцци.

 Голос Володимира Майбороди називали як високий бас, кантанте.  На оперній сцені він дебютував в учнівському спектаклі в 1876 році. Це був спектакль для студентів консерваторії, він проходив в Кам'яному театрі. Це була партія Дона Дієго («Африканка» Дж. Мейєрбера).

Впродовж 1880-1888 і 1892-1906 років працював на постійній основі співав у Маріїнському театрі, а з 1889 до 1892 року змінює Петербург на Москву і працює у Великому театрі. Проте, не затримався там довго і повернувся на сцену Маріїнського театру, де виступав аж до 1906 року.

 

Маріїнський театр, russiainphoto.ru

 

Володимир Майборода часто брав участь в симфонічних і благодійних концертах, дуже багато гастролював. Мав гарний сильний голос великого діапазону. У репертуарі співака було дев’яносто чотири партії.

Володимир часто приїздив з гастролями до Одеського оперного театру, де йому дуже подобалось виступати, адже на його думку, там була особлива публіка. Окрім того, він гастролював із концертами до Києва (1882), Харкова, рідного Житомира, Тифлісу, Вільно, Варшави, Риги. У 1904 році Майборода брав участь в ювілейному концерті українського композитора Миколи Лисенка в Петербурзі.

Володимир Майборода помер в 1917 році в буремні революційні часи в місті Петербурзі. Про родину волинянина відомо мало. Знаємо, що мав доньку Марію, яка проживала в будинку у місті Терійокі (сьогодні місто Зеленогорськ), кліматичний курорт на північному березі Фінської затоки Балтійського моря.

 

Одеський оперний, polona.pl

 


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Автор: Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Коментарі