Лучани облаштовують двір за 175 тисяч гривень

Джерело: Волинські новини
  1. Новина відноситься до:

Допомога ініціативним лучанам дає свої позитивні результати –для міста, двору та самих мешканців. Таким досвідом можуть поділитися представники ОСББ «Зацепи-об’єднане» у Луцьку, керівником якого є Петро Лавренюк.

З його слів, мешканці ініціювали облаштування дитячого майданчика та ігрової зони для малюків. На реалізацію проекту знадобилося 175 тисяч гривень. 90 тисяч буде виділено з міської казни - ідея виграла конкурс ініціатив громадськості Луцька, ще 40 тисяч зібрали самі мешканці ОСББ «Зацепи-об’єднане». А за рештою – 45 тисячами гривень – та, власне, масштабною підтримкою вони звернулися до Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк», повідомляє Інформаційне агентство Волиніьскі Новини.

«Ще року немає, як ми організували наше об’єднання співмешканців багатоквартирних будинків. Насамперед, щось добре хочемо створити для дітей, згодом - для самих мешканців, а тоді - благоустрій для паркування авто. Тобто, у нас вже готовий комплексний проект щодо того, що робити і як робити», - запевняє голова ОСББ «Зацепи-об’єднане» Петро Лавренюк.

Крім того, мешканці будинку, що на Зацепи, 3, кажуть, що об’єдналися, аби захищати свої права перед владою і службами з обслуговування спільної власності та прибудинкової території. Незважаючи на те, що будинок порівняно новий, є багато зауважень до забудовників.

«До будівельників є серйозні претензії у частині виконання будівельно-монтажних робіт. Скажу як будівельник зі стажем – так робити не можна. Коли сходова клітка вища, а стяжка у квартирі нижча на 14 сантиметрів, то очевидно, що прораба там не було», - нарікає місцевий мешканець Олег Вербовий.

Лучанам можна було б закинути: чого ж ви хочете, адже ситуація не така вже катастрофічна, як в інших будинках, що тепер у набагато гіршому стані? Та справа в тім, що в цьому дворі вирішили не чекати краю, а взятися за своє майно, поки не пізно.

Голова ОСББ «Зацепи-об’єднане» Петро Лавренюк, своєю чергою, задоволений, що творчий і діловий потенціал мешканців їхнього об’єднання дозволяє зекономити і час, і гроші. Самі розробили проект нового дитячого майданчика, готові брати активну участь в реалізації. От лиш спільних коштів досі зібрали замало, тому й звернулися у Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк».

«Ігор Палиця – місцевий чоловік. Він уже чимало зробив для нашого міста. І те, що вже здійснено, спонукає підтримувати все це у належному стані. Бо все воно тут, на місці, ми можемо у цьому особисто кожен переконатися», - розповідає лучанин Олег Воробей.

Більше того, лучани, кажуть, розуміють, що підтримка ОСББ – один із на важливіших напрямків в роботі Фонду.

«Зміни в місті розпочнуться, насамперед, із ОСББ – будинків, сходових клітинок, квартир, прибудинкових територій, нових майданчиків. І таким чином запустяться процеси, які приведуть до комплексних змін», - говорив свого часу голова правління Фонду «Новий Луцьк» Олександр Товстенюк.

З його слів, у Фонді повсякчас чекають активності і звернень об’єднань багатоквартирних будинків, щоб надавати небайдужим лучанам необхідну інформацію, правовий захист. 


Вже дуже скоро доведеться обирати: чи створювати ОСББ, чи призначати управителя. І тут виникає чи не найбільша проблема - жителі міста часто недостатньо інформовані щодо того, як їм діяти, та що за собою потягне їх вибір.

Отож, аби спростити процес переходу до більш якісного управління будинком в Офісах розвитку кварталу Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк», які діють фактично у всіх районах Луцька, надають юридичну, фінансову, консультативну допомогу об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків.

Крім того, об’єднання, які потребують термінових коштів, мають змогу отримати поворотні гроші на вирішення нагальних питань із револьверного фонду.Таку співпрацю підкріпили договором між Асоціацією ОСББ «Лучани» та Фондом «Новий Луцьк». Його сторони підписали 23 вересня. 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі