10 цікавих фактів про генія та підкорювача сердець Гі де Мопассана

Джерело: ZNAJ.UA

Анрі-Рене-Альбер-Гі де Мопассан народився 5 серпня 1850 року. Світу він більш відомий як Гі де Мопассан, який став згодом класиком французької літератури і одним з найвпливовіших письменників свого часу.

Відомо, що Мопассана справедливо називають одним із творців сучасної форми розповіді. Вчилися у нього мистецтву короткої форми О. Генрі і Сомерсет Моем, а його талантом захоплювалися Фрідріх Ніцше, Іван Тургенєв і Лев Толстой.

1. Майбутній письменник і його мати

Мати Мопассана все своє життя страждала від неврозів, а його молодший брат помер в лікарні для душевнохворих. Страждаючи від страху перед спадковою хворобою, Мопассан багато часу приділяв своєму фізичному здоров'ю.

2. Був прекрасним плавцем, врятував тонучого в морі англійського поета Алджернона Суінберна.

3. Став учасником франко-прусської війни (1870-1871) в якості простого рядового. Війна, яка залишила глибокий слід в душі майбутнього письменника, стала місцем дії багатьох його книг, включаючи перший твір - знамениту новелу "Пампушка".

4. Велику допомогу починаючому письменнику і журналісту надав письменник Густав Флобер. Друг дитинства матері Мопассана, Флобер став його літературним учителем.

5. Мопассан, як і багато інших французькі митців, активно виступав проти зведення Ейфелевої вежі. Проте, коли вежа все ж була побудована, Мопассана стали часто бачити обідаючим в ресторані в середині неї. Свою присутність письменник пояснював так: "Це єдине місце в Парижі, звідки її не видно".

6. У Росії популяризатором творчості Мопассана виступив Іван Тургенєв, який дізнався про нього від свого близького друга Густава Флобера. За рівнем оповідного таланту Тургенєв ставив Мопассана безпосередньо за Л.Н. Толстим. Високо оцінював творчість Мопассана і сам Лев Миколайович.

7. Він написав за своє життя понад 300 оповідань, Мопассан вважається одним з родоначальників цього жанру. Його вплив можна виявити в творах таких майстрів, як О. Генрі, Сомерсет Моем і Іван Бунін.

8. У різні роки книги Мопассана переносили на екран такі режисери, як Михайло Ромм ( "Пампушка", 1934), Жан Ренуар ( "Заміська прогулянка", 1936), Луїс Бунюель ( "Жінка без кохання", 1952), Жан-Люк Годар ( "Чоловіче-Макі", 1965).

9. Гі де Мопассан сам склав собі епітафію: "Я жадав всього, але не знаходив задоволення ні в чому".

10. З 1884 року письменник почав страждати від нав'язливих ідей, галюцинацій і іпохондрії, а в грудні 1891, після спроби самогубства потрапив в лікарню для душевнохворих. У липні 1893 року великого письменника не стало.

Надгробний камінь на могилі Гі де Мопассана. Кладовище Монпарнас, Париж.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі