Хроніки рекомендують: кіноменю від гурмана
Враженнями і емоціями від переглянутих кінострічок ділиться фронтмен гурту «Фіолет» Сергій Мартинюк. Серед сьогоднішньої підбірки американську драму «Алоха», фантастичну стрічку «Земля майбутнього», мелодраму «Спокута» та російська драма «Прогулянка»
«Алоха»
(США, 2015)
Режисер: Камерон Кроу
Гаваї – одна з моїх улюблених локацій західного кінематографа. Пригадуються мудрі «Нащадки» з Клуні, інші яскраві фрагменти ще якихось давніших фільмів. Мелодраматична історія Кроу охоплює відразу цілий обшир питань – природу людського гуманізму, позитивне мислення, стосунки двох, психологію сімейних взаємин. І все це на тутешньому соціокультурному тлі. Ліричний герой Бредлі Купера та просто шикардосний образ Емми Стоун творять на екрані справжню феєрію з людських рефлексій та почуттів. Чиста, світла, безпосередня драматична подача підкуплять глядача вже чи не з перших хвилин стрічки… Як приємний бонус – присутність на екрані «ветеранів» Біла Мюррея та Алека Болдуіна. А за одну з фінальних сцен чоловічого порозуміння фільму можна легко давати «Оскар» в якійсь із номінацій. Раджу!
«Земля майбутнього»
(США, Іспанія, 2015)
Режисер: Бред Бьорд
Чомусь здалося, що за нагромадженням маси пустопорожніх діалогів та необов’язкових сцен загубилося і зерно стрічки Бьорда. Втім воно таке вагоме і значною мірою оригінальне в плані візуалізації і футурологічної канви роботи, що поціновувачам такого роду нескладної фантастики фільм зайде просто ідеально. «Діснейленд» як-не-як. Історія ж розповідає нам про дівча, у чиї руки потрапив предмет, доторк до якого «закидає» нашу героїню до паралельної реальності, так званої Землі Майбутнього… Без ідеї кінця світу автори фільму не обійшлися, само собою. Як і без героїв, які готові, ризикуючи власними інтересами та життями, цей світ рятувати. Наприклад, пристаркуватого персонажа Клуні, розчарованого реаліями теперішнього та майбутнього. Можна, особливо, якщо це стосується сімейних переглядів вихідного дня!
«Спокута»
(Великобританія, Франція, США, 2007)
Режисер: Джа Райт
Як виявилося, я дуже слабко знайомий з фільмографією Кіри Найтлі, якщо пропустив такий пристойний кіновитвір. Ще й знятий за мотивами роману Йена Мак’юена!.. Сюжет фільму закидає глядача в середину 30-х років минулого століття: молодша сестра в родині, з хорошою уявою та схильністю до вигадок, спостерігаючи за коханням старшої сестри до сина прислуги, вирішує для себе, що юнак – брехун та ґвалтівник. Збіг обставин – і наш невинний герой потрапляє за ґрати, звідти – в окопи Другої світової… Епоха змінює все і всіх. Розлука тримає людей в постійній життєвій напрузі. Ненависть до близьких, які зрадили, не відпускає. Усе, що лишається молодшій сестрі і винуватиці трагедії, – спокутувати свою провину у військових шпиталях з надією, що прощення вона таки отримає. Складний і багато в чому суперечливий фільм, який сподобається тонким цінителям та дослідникам глибин людських. Спробуйте!
«Прогулянка»
(Росія, 2003)
Режисер: Олексій Учитель
Оригінальна стрічка Учителя, одного із найсильніших авторів незалежного кіно Мордору, режисера «Майора» та нашумілого «Дурака». Пітер он-лайн: перед глядачем за майже півторагодинний відрізок часу пролітають вулиці міста у всій круговерті їх буденного життя. Глядач спостерігає за прогулянкою милої дівчини, з якою знайомиться незнайомий хлопака та за трохи його друг – все дуже серйозно – за цей час між трійцею розігруються цілі любовні драми з поцілунками, кулаками, одкровеннями і абсолютним нерозумінням того, що відбувається насправді. Фінал глядача може подивувати. Особисто я очікував явно іншої сюжетної розв’язки. Фільм, який може здатися відверто другосортним, забирає з перших кадрів і не відпускає до фінальних титрів. Рекомендую: вартісно, цікаво, непередбачувано!