Алексі Любомирський – всесвітньовідомий фотограф з волинським корінням

Алексі Любомирський – всесвітньовідомий фотограф з волинським корінням
  1. Новина відноситься до:

Останні кілька днів весь світ захопила одна тема для обговорювання – це королівське весілля принца Гаррі та Меган Маркл. Мережу заполонили яскраві фото молодят та королівської родини.

Головним фотографом на весіллі та автором професійної фотосесії онука королеви Єлизавети та його нареченої був всесвітньовідомий фотограф з князівським титулом – Алексі Любомирський. Прізвище Любомирський досить знайоме на Волині і пов’язане з містом Рівне, де знаходився палац Любомирських. Невже королівський фотограф має стосунок до Волині?

Гаррі та Меган Маркл. Фотограф Алексі Любомирський. townandcountrymag.com

 

Ви здивуєтесь, але Алексі Любомирський є рідним правнуком останнього власника палацу Адама Любомирського (1873-1940), який трагічно помер в рівненській в’язниці в роки Другої світової війни.

Якщо розпочати коротенький екскурс в історію, то шляхетський рід Любомирських на Волині з’являється на початку ХVIII століття. З 1723 до початку Другої світової війни, Любомирські близько двох століть володіли цим волинським містом.

На жаль, палац Любомирських в Рівному не зберігся до сьогодні. В буремні роки Першої світової війни його було повністю розграбовано. Власник палацу Адам Любомирський разом із першою дружиною Марією Єловецькою тоді змушені були покинути Рівне та переїхати до Франції. На руках в них був малолітній син Мартін, який народився 24 жовтня 1914 року в Рівному. В 1923 році помирає Марія Любомирська, Адам згодом одружується вдруге на француженці з роду герцогів Ларошфуко.

Через якийсь час Адам Любомирський вирішив спробувати долю і приїхав до Рівного разом із другою дружиною Жанною-Марі, навіть проживав поблизу палацу, напевно очікуючи кращі часи. Дуже боляче йому було дивитись на розграбоване родинне помістя, тому мав на меті відновити його минулу славу. В результаті чуда не відбулось, Адам Любомирський був заарештований і в 1940 році і помер в рівненській в’язниці. Дружині вдалось втекти до Франції, де вона прожила до 2004 року.

1 серпня 1975 року в передмісті Лондона, Вімблдоні, в родині онука Адама Любомирського Владислава Любомирського та перуанки Ейлейн народжується син Алексі. У віці семи років хлопчик разом із матір’ю переїздить до Ботсвани. Батьки Алексі розходяться і матір одружується вдруге. В одинадцять років Алексі отримує від вітчима свою першу фотокамеру і назавжди робить фотографію захопленням всього свого життя. Справжній інтерес до фотографії прокидається під час подорожі Любомирського по Перу, в яке він відправляється ще під час навчання в коледжі. Особливо його захоплює репортажна зйомка, на якій він спочатку і робить акцент. Пізніше фотограф почав проявляти інтерес до портретної зйомки. Відомо, що вищу освіту він здобував в Університеті Брайтона в Великобританії.

Любомирський вирішує не чекати щасливого збігу обставин, а взяти все в свої руки і зайнятися саморекламою. В одному із інтерв’ю він розповідає: «За шість місяців до закінчення університету, я почав обходити всіх, чиї телефони зумів дістати, і говорити, що хотів би показати їм, що я вже зробив, і запитати їх, що мені слід було б змінити в моїй роботі, якби вони погодилися найняти мене».

З 2006 року Любомирський починає співпрацювати з одним з найвідоміших глянцевих видань Harper's Bazaar, завдяки якому він завойовує світову славу і визнання. З 2005 року Алексі Любомирський постійно живе в Нью-Йорку.

Те, що Алексі Любомирський був головним фотографом весілля принца Гаррі та Меган не було збігом, адже саме Любомирський є автором незліченної кількості обкладинок і безлічі фотосесій для американського і британського видань Harper's Bazaar. Він працює з такими зірками, як Ума Турман, Вікторія Бекхем, Скарлетт Йохансон, Рене Зеллвегер, Дженніфер Еністон, Гвінет Пелтроу, Емма Уотсон, Бейонсе, Ліндсі Лохан, Дженніфер Лопес, Хайді Клум і Сіл, Демі Мур, Кетрін Зета Джонс, Кейт Бланшет, Дрю Беррімор, Кірстен Данст, Тайра Бенкс, Ніколь Кідман, Брітні Спірс.

21 жовтня 2008 року в нью-йоркській Milk Gallery відкрилася перша виставка робіт Алексі Любомирський, що отримала назву «Transit».

Сьогодні фото Алексі Любомирського активно публікують такі видання, як Harpers Bazaar US, Harpers Bazaar UK, German Vogue, Russian Vogue, Spanish Vogue, GQ USA, Chinese Vogue, Vogue Nippon, China Mens Vogue і Wonderland.

Відомо, що Алексі Любомирський одружений та виховує двійко дітей.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Автор: Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Коментарі