10 фактів з життя першого офіційного мільярдера
Наймогутнішою людиною світу - назвав американський президент Річард Ніксон бізнесмена Говарда Хьюза (молодшого). У кінці 1960-х його статок оцінювали в $1,4-2 млрд.
Хьюзу вдалося перетворити невеликий бізнес його батька в імперію. Той був засновником Hughes Tool Company. Компанія займалася виробництвом бурового устаткування. Говард Хьюз став першим офіційним мільярдером у світі. Популярність йому принесла робота в авіація. Він створював літальні апарати, пізніше знімав фільми. Був двічі одружений. Дітей не мав.
Помер 5 квітня 1976-го в 71 рік.
10 фактів про першого офіційного мільярдера
1. Говард Хьюз був єдиною дитиною у сім'ї підприємця Говарда Робарда Хьюза і домогосподарки Аллен Стоун Гано. Мати довгий час не могла завагітніти. Крім того, пологи видалися важкими. Тому оформлення свідоцтва про народження Хьюза постійно відкладали. У результаті документ підписали лише 1941 року зі слів тітки мільярдера. Існують версії, що Хьюз Говард народився 14 вересня чи 24 вересня 1905 року.
2. Ще з дитинства майбутній мільярдер проявляв задатки винахідника та інженера. У 12 років зібрав мотовелосипед. Потім радіопередавач. Самостійно освоював азбуку Морзе. Захоплювався фотографією. Батько Говарда заохочував прагнення сина до науки. Платив до $5 тис. на особисті витрати у тиждень. Водночас систематичної освіти Хьюз не отримав. Покинув школу. Проводив час в х'юстонському гольф-клубі, відвідував окремі лекції в Каліфорнійському технологічному інституті.
3. Після смерті батьків у 1924 році 18-річний Говард за законами штату не міг розраховувати на повний контроль над спадщиною. Йому вдалося врегулювати питання з родичами. Продовжив навчання в університеті.
4. У щоденнику Говарда Хьюза було записано три мети: стати кращим гравцем у гольф, найкращим льотчиком і продюсером фільмів. 1927 року придбав невелику продюсерську компанію Caddo Films. Далі викупив приміщення для офісу в Лос-Анджелесі, яке стало центральним офісом імперії Говарда. Він самостійно зайнявся продюсуванням і виробництвом картин. Його друга кінострічка "Грають всі" окупила свій бюджет. Третя, "Два аравійських лицаря" отримала премію "Оскар" в номінації "краща режисура комедії". У 1930 році вийшла на екрани картина "Ангели пекла". Частину авіаційних трюків у стрічці мільярдер виконував самостійно. Під час одного з них ледь не загинув. 1932 року Хьюз спродюсував картину "Обличчя зі шрамом". Вона стала класикою гангстерського кіно.
5. Авіацією Говард Хьюз захопився у 14 років. Вже дорослим закінчив авіашколу. У 1928 році отримав ліцензію пілота. У 1932 році заснував Hughes Aircraft Corporation. Компанія займалась проектуванням і створенням літаків. 1938 року Хьюз почав підготовку до навколосвітньої перельоту. Для цього доопрацював пасажирський літак Lockheed 14. 10 липня 1938 року Хьюз і ще п'ять учасників перельоту вилетіли з аеродрому Нью-Йорка. За 3 дні 19 годин 8 хвилин і 10 секунд вони подолали 23 612 км. Це був новий рекорд. У роки Другої світової війни отримав держзамовлення на будівництво літака Hughes H-4 для транспортування солдат. Його розробка тривала п'ять років. Говарда запідозрили в шахрайстві і розтраті виділених коштів. Тому по завершенню проекту він особисто підняв літак у повітря. Справжній успіх до Hughes Aircraft Corporation прийшов на початку 1950-х, коли мільярдер почав втрачати інтерес до авіації.
6. Говард Хьюз забезпечував просування своїх проектів за допомогою підкупу потрібних людей. Існує версія, що він виконував роботу в інтересах ЦРУ. У свою чергу, це гарантувало безпеку його бізнесу.
7. Хьюз Говард був двічі одружений і мав десятки романів з голлівудськими актрисами. Єдиною справжньою любов'ю мільярдера називають актрису Кетрін Хепберн. Вони прожили разом близько року. Потім розлучилися. Дітей у Говарда Хьюза не було. Жінки не наважувалися народжувати від людини, яка мала ознаки психічного захворювання. Вони почали проявлятися ще з 1940-х років. Він міг зникати на тижні, вести відлюдницький спосіб життя, представлятися чужим ім'ям.
8. 1966 року мільярдер переїжджає у Лас-Вегас. Там зосереджується на гральному бізнесі. Купує готель, казино, телеканал і аеропорт. Таким чином, до 1970 року Хьюз контролював до третини всієї виручки Лас-Вегаса.
9. В останні роки життя в супроводі охорони постійно переїжджав. Нерегулярно харчувався, приймав великі дози сильнодіючих препаратів. З початку 1976 року жив самітником в Акапулько. З квітня 1976 року його стан різко погіршився. Лікарі порадили лікуватися в США. 5 квітня 1976 року Говард Хьюз летів до Х'юстона. Під час перельоту він помер. Довелося зняти відбитки пальців, так як ніхто не міг його впізнати.
10. Заповіт мільярдера так і не знайшли. Спадщину розділили між далекими родичами і тими, хто претендував на статус людей, близьких до Хьюза. Цей процес тривав багато років.