Гумат Калію: ефективне підвищення родючості ґрунту

Ґрунт став біднішим? Знизилася його врожайність? Зібрані плоди та зірвані рослини не відповідають якості, яка попередньо була їм властива? На жаль, це найхарактерніша ознака ґрунту, що “збіднів” від тривалого його використання під висаджені сільськогосподарські культури. Вихід є: застосування якісного екологічного добрива поверне різним типам ґрунтів родючість за умови правильного використання препаратів, що містять цілий перелік вітамінів, полівітамінів та інших мікроелементів і корисних речовин. Одним із таких є Гумат Калію, який можна придбати в спеціальних магазинах та на відповідних сайтах в Інтернеті, яким є веб-ресурс компанії Галичина.     

Чому Гумат Калію? Це передусім натуральне, екологічно чисте добриво, яке містить залишки рослинності. Це природні речовини, що не шкодять навколишньому середовищу. Гумат Калію на 80 % та більше складається з гумінової кислоти (звідси й частина назви), а також у великих кількостях містить мікроелементи, серед яких фосфор і калій. Компоненти мають стимулюючу дію на різні типи ґрунтів; Гумат Калію також підійде й для кімнатних рослин, висаджених у вазони, а також квітів.     

Добриво використовують не тільки для підвищення родючості ґрунту - воно має чимало корисних властивостей. Зокрема, якщо ним обробити нещодавно висаджені живці, шанси на їхнє укорінення значно підвищаться; замочене в розчині Гумату Калію насіння швидше проростатиме.     

Окрім уже згаданої вище здатності Гумату Калію покращувати стан ґрунту загалом, відновлювати його, підвищувати якість, добриво також пришвидшує визрівання врожаю та зібрані плоди можуть довше зберігатися. Рослини за умови використання добрива не потребуватимуть додаткового застосування пестицидів, а наявність у плодах нітратів значно знижується. Рослини стають більш стресостійкими, захищеними від різноманітних хвороб та шкідників. Добриво стимулює корнеутворення.     

Підготування розчину на базі Гумату Калію відрізняється залежно від типу ґрунту та культури сільськогосподарської рослини. Детальніше про приготування й використання добрива можна прочитати на сайті Галичина.   

 Під час внесення добрива варто пам'ятати, що на легких піщаних та супіщаних ґрунтах елементи підживлення вимиваються інтенсивніше за умови регулярного поливання чи при надмірних опадах, аніж на суглинному чи глинистому ґрунтах. Не вносьте розчин Гумату Калію в холодну весну чи літо - у цьому випадку погано відбувається засвоєння поживних речовин, особливо азоту. Для покращення врожайності та якості капусти рекомендують додатково вносити сірку, для коренеплодів - бор, бобів - молібден.

Використання органічного добрива восени підвищить родючість ґрунту, а внесення Гумату Калію навесні живить рослини.