Як у центральному парку канали розчищали
Влітку міська влада активно взялася наводити лад у Центральному парку культури та відпочинку, що у Луцьку, щоб він нарешті перетворився із непрохідних хащів в туристичну принаду нашого міста.
Впоратися із самосівами, кущами, замуленими каналами вручну було нереально, тому для підмоги була задіяна спеціальна техніка, пише Перший.
«Центральний парк Луцьк знаходиться в болотистій ландшафтній зоні. Ще навесні лучани бачили, які там були хащі, самосіви, кущі, які не додавали парку кращого вигляду. Ми почали міркувати над тим, яким чином можна очистити парк. Вручну робити це дорого і дуже довго, тому ми вирішили придбати мульчер – прилад, який подрібнює деревину, в тому числі дерева діаметром до 10 сантиметрів, роблячи з них тирсу. Частково ми почали його використовувати за спортивним комплексом «Спартак», але погодні умови не сприяють продовженню цих робіт, тому вже в наступному році продовжимо очистку парку від самосіву та кущів», - розповів радник Луцького міського голови, депутат міської ради Ігор Поліщук.
Окрім боротьби із непрохідними хащами, в парку з липня тривали роботи із очищення каналів, які, окрім естетичної функції, виконують ще й практичну функцію – ліквідовують підтоплення в окремих зонах парку.
Як повідомили у міські раді, загальна протяжність паркових каналів складає 12 кілометрів, 80 відсотків з яких вже почистили, щоб довести до ладу решту, треба чекати сприятливої погоди.
«Канали вкриті були ряскою, позеленіли від неї, естетичного вигляду не мали абсолютно ніякого. Тому ми вирішили провести очистку усіх каналів, бо, як з’ясувалося, колись ці канали були набагато ширшими, глибшими. Щоб наповнити їх водою після очищення, Луцька міська рада придбала насос за півмільйона гривень. Вода в канали парку перекачується з річки Стир. Завдяки новому насосу ми самі зможемо визначати, який рівень води в каналах нам потрібен. Старий насос з цим завданням не справлявся», - сказав Ігор Поліщук.
Очищувальні роботи каналів у центральному парку Луцька проводила фірма «Спец Тех», яка має необхідну техніки для такого роду робіт.
«За допомогою спецтехніки з каналів вибрали мул, позбулися рослин, якими вони позаростали. До речі, у парку були такі канали, які повністю заросли, і ми навіть не знали про їхнє існування, але згідно документації, вони там були», - повідав Ігор Поліщук.
Директор ТОВ «Спец Тех» Іван Дорошенко розповів, що для розчищення водних каналів парку було залучено два екскаватори.
«Ми почистили майже усі канали. За кілька десятків років в них назбиралося дуже багато сміття та мулу. Приємно, що вперше за роки незалежності міська влада звернула увагу на парк, який мав би бути туристично привабливим вже давно», - наголосив Іван Дорошенко.