Програма «Безпечне місто» у Луцьку - неефективна
У Луцьку хочуть встановити систему відеонагляду та контролю за світлофорами відповідно до кращих зразків ЄС та НАТО. Від минулого варіанту проекту «Безпечне місто» хочуть відмовитися, адже він неефективний.
Про це йшлося під час засідання виконавчого комітету Луцької міської ради 14 грудня.
Розглядаючи програму підтримки поліції, члени виконкому поцікавилися, чому з міської казни просять кошти, але не хочуть їх спрямувати на завершення програми встановлення відеонагляду в Луцьку «Безпечне місто».
«Програма «Безпечне місто», яку ми починали розробляти з покійним мером Миколою Романюком, нині не працює, хоча в інших містах, наприклад, у Львові, вона вже діє ефективно. Тому я прошу повернутися до питання забезпечення відеонагляду», - розповів Ігор Муковоз.
Секретар Луцької міської ради, виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовітпояснив, що порівнювати програму «Безпечне місто» у Львові й варіант для Луцька не можна, мовляв, це різні проекти.
«Ми хочемо на відеонагляд у Луцьку виділити кошти, але не викинути їх. Запропонований варіант для реалізації в Луцьку неефективний. Адже камери, які хотіли встановити, гірші за оглядові веб-камери у Львові. На реалізацію цього проекту вже виділили 3 мільйони гривень і ми в роздумах, чи варто виділити чи ще три мільйони на завершення неефективного проекту.
Ми спілкувалися з колегами з ЄС, із НАТО , вивчаємо це питання, щоб дійсно можна будо встановити ефективну систему, аби мати змогу ідентифіковувати порушників», - пояснив Григорій Пустовіт.
Зауважимо, що згадана програма передбачає й комп’ютеризоване регулювання світлофорів.
Нагадаємо, про реалізацію програми встановлення відеонагляду в Луцьку заговорили ще в 2014 році. На це в 2016 році планували виділити 12 мільйонів гривень.
Пізніше стало відомо, що відеокамери в Луцьку мала встановлювати фірма, зареєстрована на Кіпрський офшор.