Італійська піца й німецькі органи увійшли до списку культурної спадщини ЮНЕСКО

Джерело: Deutsche Welle

ЮНЕСКО внесло до списку нематеріальної культурної спадщини людства німецьку традицію виготовлення органів та органну музику, а також мистецтво випікання піци в Неаполі.

  • Культурна спадщина ЮНЕСКО

  •  

Про внесення німецької органної музики та традицій виготовлення органів до списку світової нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО стало відомо у ніч на четвер, 7 грудня. "Німеччина з 50-ма тисячами органів має найвищу в світі кількість органів на душу населення", - визнала комісія ЮНЕСКО. Віце-президент організації Крістоф Вулф наголосив: "Кожний орган - унікальний, бо його споруджували індивідуально саме для того архітектурного приміщення, де він мав лунати".

Тисячолітні культурні традиції

У Німеччині налічується близько 400 майстерень та підприємств з виготовлення органів, у яких працюють майже 2800 майстрів. На органах, які вони виробляють та обслуговують, грають загалом 13500 тисяч музикантів-органістів. "Тисячоліттями орган вважається культурною цінністю у свідомості людства", - запевняє експерт у галузі органів Міхаель Кауманн (Michael Kaufmann). За його словами, включення традицій органної музики до цього списку ЮНЕСКО означає те, що органна музика - не розкіш, а частина німецької ідентичності. "Зрештою, орган завжди був високотехнологічним інструментом з усіх створених досі музикантами та техніками", - зазначив Кауфманн.

Мистецтво виготовлення органів та органна музика вже три роки поспіль належать до власне німецького списку нематеріальної культурної спадщини. Сам цей список містить 68 пунктів, серед яких, наприклад, традиції повитух та випікання хліба.

Піца для всіх

Спеціальна міждержавна комісія ЮНЕСКО до 8 грудня радитиметься у південнокорейській провінції Чеджу щодо прийому в цей список загалом 35 видів умінь та навичок із усіх куточків світу. До списку уже додали кубинську музику Пунто, ткацьке мистецтво Шітал-Паті з Бангладеш та танок Заулі з Кот-д'Івуару , а також неаполітанську піцу.

Тож 7 грудня в італійському Неаполі піцу роздають безкоштовно усім, адже саме це пообіцяла спілка неаполітанських пекарів піци. Вони дуже горді з того, що їхнє мистецтво отримало визнання з боку експертів комісії ЮНЕСКО. Ейфорія з цього приводу панує й в італійському уряді, адже Неаполь вже багато разів подав заявку на занесення традицій випічки піци в список світової культурної спадщини.

Культурна спадщина ЮНЕСКО

У Неаполі з нагоди рішення ЮНЕСКО в піцеріях безкоштовно роздавали піцу

З 2003-го року ЮНЕСКО сприяє збереженню давніх щоденних традицій та звичаїв, заносячи їх до списку світової нематеріальної культурної спадщини. Ідею щодо цього подали представники Азії. Наразі понад 170 держав підписали конвенцію щодо збереження нематеріальної духовної спадщини. Цього разу в комісії ЮНЕСКО ввійшли представники 24-х країн, Німеччини серед них немає.


Загрузка...

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі