Замок Радзивилів у Білорусі продають усього за $10 000
Замок Радзивілів у Білорусі виставили на аукціон всього за 10 тисяч доларів.
Влада Брестського району оголосила тендер на колишній палац Радзивіля на Сонячному просторі під Барановичами. Початкова ціна становить лише 10 тисяч доларів, але покупцю доведеться відновити палац. На продаж виставлять руїни палацу разом із ділянкою понад 3 га.
«Тендер розпочнеться 1 грудня о 17.00. місцевого часу», – повідомляє радіо «Швабіди».
Палац був спроектований невідомим італійським архітектором.
Один аукціон уже відбувся, але тоді ціна запиту була майже вдвічі вищою, а покупця не вдалося знайти. «Палац колись був проданий в 2014 році, але покупець не міг зробити реконструкцію, тож влада забирала майно», - згадує Швабідь.
Палац на сонячному світлі з другої половини 18 століття до 1939 року належав до родини Радзивілів. Після війни майно було виділено в інтернат. Наразі об'єкт дуже пошкоджений і не використовується.
Палац був названий на честь князя Маттія з вишуканим смаком та багатством. Це був центр громадянського життя в кількох провінціях, а деякі фестивалі стали легендарними. (...) У палаці є ораторський фонд, цінна бібліотека, архів, велика кількість творів мистецтва та сувенірів, особливо бронзові та нумізматичні колекціонери. (...) Нелісові, трохи хвилясті, суходольні та дрібні луки.
Історична довідка: Радзивілли – старий і найбагатший литовській рід у Великому Князівстві Литовському, згодом у Речі Посполитій, а у 18-20 ст. у Російської Імперії й Прусії, який першим у державі 1547 р. отримав князівський титул Священної Римської Імперії, а потім був посвоячений з Ягеллонами, Гогенцолернами та іншими європейськими династіями.
Радзивілли були власниками земельних латифундій, замків, міст та містечок, зокрема в Україні (Волинь, Київщина), Литві, Польщі, Білорусі, колишні палаци родини Радзивілл знаходяться на території 10 нинішніх держав. Родовий маєток знаходився у містечку Несвіж на території нинішньої Білорусі.
Представники родини мали свої надвірні війська й займали найвищі урядові посади у Речі Посполитій. У 16-18 століттях Радзивілли користувалися привілеями удільних князів, мали надвірне військо (близько 6 тисяч), власні фортеці. Обіймаючи високі урядові посади, Радзивілли приймали участь у боротьбі проти козацьких повстань в Україні.