ЛуАЗ - народний джип України

Джерело: 24 канал

Що крутіше: БМВ чи ЛуАЗ? Хтось може сказати – та як можна порівнювати флагмана німецького автопрому із волинянкою. Але все ж можна, бо БМВ – бойова машина Волині і є тим самим джипиком виробництва Луцького автомобільного заводу. У народі просто – волинянка.

Ноги, тобто колеса, знаменитої "Волинянки" ростуть із армії. Все почалося в 1965 році, коли для потреб ВДВ спроектували цього красунчика – транспортер переднього краю, або просто ТПК. Повнопривідний автомобіль-амфібія.

Розробили його в Запоріжжі – звідси й перша назва ЗАЗ-967. Але збирати вирішили в Луцьку. У назві першої цивільної на початку літера З – тобто Запоріжжя. Згодом абревіатура ЗАЗ-969 із приставкою "Волинь" перетворилась на ЛуАЗ-969.

Мотор хоч і від "Запорожця", але вже не ззаду, а спереду, як і ведучі колеса. Хоча ЛуАЗ спроектований, як повнопривідна автівка, в серійних моделях, що зійшли з конвеєра наприкінці 1960 років, працював лише передній привід. Усе через дефіцит комплектуючих. І лише в 1971 році випускають повнопривідний варіант. Та розібратися, як ним керувати, було дуже непросто. Це ж дзеркальна версія "Запорожця".

Цей автомобіль – чи не єдина в Союзі оригінальна розробка. ЛуАЗ навіть змагався у прохідності болотом із імпортними автівками схожого класу – французьким "Рено Родео", австрійським "Гафлінґером" і японцем "Сузукі Самурай". Не програв ЛуАЗу лише австрійський джип. І ці фантастичні показники броньовичок демонстрував із


 


Загрузка...

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі