§ Цироз печінки: перші ознаки

 

Печінка є найбільшим внутрішнім органом, що виконує багато функцій — захисних, фільтраційних, ферментативних та видільних. Ця велика залоза незамінна у процесах травлення, кровотворення, метаболізму. На печінку негативний вплив чинять віруси, шкідлива їжа, отрута, алкоголь та наркотичні засоби.

Цироз є захворюванням, що викликає незворотні зміни клітин печінки. Ця хвороба має різні причини, але своєчасні звернення до лікаря та діагностування дозволять уповільнити розвиток цирозу. За ранньої діагностики призначають комплексну терапію, що містить дієту, приймання противірусних, гормональних препаратів та гепатопротекторів.

Придбати призначені лікарем медикаменти можна на сайті https://apteka911.ua/ua/drugs/antral-d260 через медичну інформаційну мережу «Аптека 9-1-1». Своєчасне лікування на ранніх етапах значно гальмує розвиток хвороби. Якщо час втрачено, то за допомогою терапії усувають симптоми та ризики ускладнень.

Початкові симптоми: коли потрібно негайно звертатися до лікаря

Початок руйнування клітин печінки може спровокувати інфікування вірусами гепатитів B, C, D. Зловживання алкоголем і наркотиками теж руйнує орган. Цироз можуть викликати й такі патології, як порушення вуглеводного метаболізму, генетична непереносимість фруктози, кістозний фіброз. Зовнішні чи внутрішні негативні впливи призводять до руйнування гепатоцитів, з’являється місцеве запалення, виникають перші симптоми цирозу:

  • постійна втома;
  • слабкість;
  • частий головний біль;
  • дратівливість;
  • зниження чи відсутність апетиту;
  • розлади травлення — нудота, відрижка, метеоризм, біль та важкість у ділянці шлунка;
  • порушення стільця.

На першій стадії це доволі загальні симптоми, що характерні для багатьох інших захворювань. Тому важливо звернутися до лікаря, який призначить обстеження.

Коли починається геморагічний синдром із носовими кровотечами, синцями та гематомами на тілі, кровоточивістю ясен, це вже друга стадія. Шкіра може набути жовтого кольору, а паралельно починаються порушення когнітивних здібностей, координації та сну.

Поради та рекомендації для профілактики цирозу печінки

Потрібно усунути негативний зовнішній вплив на печінку. Це мають бути відмова від алкоголю, виключення самолікування. Дотримуйтеся заходів безпеки там, де існують ризики інфікування вірусами гепатиту. Відкоригуйте свій раціон, зводячи вживання гострого, копченого, маринадів та соленого до мінімуму.

Ведення здорового способу життя, спорт та прогулянки на свіжому повітрі, приймання гепатопротекторів за призначенням лікаря для відновлення клітин печінки — такі заходи допоможуть підтримати важливий орган та зберегти здоров’я на довгі роки.