§ Як вибрати стійкі жіночі парфуми

Невдало підібраний аксесуар може зіпсувати весь образ. Таке ж правило діє й для парфумів. Бляклий аромат легко зіпсує настрій, викривить перше враження про людину. А якщо парфуми будуть ще й не стійкі, то можна звести нанівець усі свої старання з підбору аромату та образу. У цій статті розкриємо нюанси стійкості запаху.

Від чого залежить стійкість парфумів

Парфуми жіночі — це не просто запахи, а ціла наука їхніх поєднань та розкриття. Щоб вибрати ідеальний для себе аромат, часто потрібно випробувати безліч тестерів. У парфумерії виділяють різні групи запахів — від квіткових до шкіряних. Жінки, котрі вже знайшли свій аромат, прагнуть, щоб він відчувався якомога довше. Це основні умови для того, аби парфуми приносили задоволення та дарували впевненість.

Всупереч поширеній думці стійкість аромату не визначається вартістю чи брендом. Парфумерні вироби — це поєднання ароматичного концентрату й розчинника. Від їхнього співвідношення залежить інтенсивність та довговічність парфумів. Концентрати можуть бути натуральними (ефірні олії) та синтетичними (ванілін та ін.). Розчинником служить спирт (етанол) або його суміш із водою. Залежно від поєднання цих речовин виділяють таку градацію парфумерних засобів:

  1. Духи. Містять 20–40% ароматизованого концентрату, розчиненого в чистому спирті. Мають найстійкіший запах. Тривалість дії становить не менше ніж 5 годин, а на бавовняній тканині — приблизно добу.

  1. Парфумована вода. Містить 15–25% концентрату. Цей вид парфумів досить стійкий, але дещо слабший, якщо порівняти з духами. Стійкість аромату становить не більше ніж 8 год.

  1. Туалетна вода. Вміст концентрату — 8–10%. У такому засобі розкриваються верхні ноти, тому шлейф не дуже сильний.

  1. Одеколон. Концентрату в ньому міститься від 3 до 5%. Розчиняють його в 70-процентному спирті.

  1. Спортивна (або освіжальна) вода містить лише від 1 до 3% концентрату. Має легкий ненав’язливий запах, який вивітрюється протягом години.

Якщо стоїть завдання купити стійкі парфуми, то краще вибрати духи чи парфумовану воду.

Які ще фактори визначають стійкість аромату

Стійкість жіночих парфумів зумовлена не тільки вмістом концентрованих речовин. Цю характеристику визначають також конкретні компоненти, які включені в піраміду. Так, найстійкішими будуть парфумерні засоби, створені на основі шипрових, деревних і мускусних груп ароматів. Такі ноти можуть триматися на шкірі та одязі дуже довго.

Проте це зовсім не означає, що всі, хто прагне якнайдовше відчувати свої парфуми, мають вибирати подібні аромати. Адже подобаються вони не всім. Тому варто більше дізнатися про запахи. Наприклад, у цитрусових групах найстійкішою є нота бергамота. У квіткових найдовше відчувається лаванда та троянда.

Водночас є ноти, котрі випаровуються швидше за інших. До таких належать жасмин, фіалка, полуниця, персик, флердоранж та ірис. Якщо вам до вподоби такі аромати, щоб досягти стійкості, потрібно обирати їхнє поєднання з вищеописаними категоріями.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі