До 400-річчя Луцького братства випустили ювілейну монету

Джерело: Перший

До 400-річчя Луцького братства Нацбанк  випустив пам’ятну монету номіналом 5 гривень.

Її випуск зініційований громадською організацією «Спілка нумізматів Волині».

За словами очільника спілки Михайла Білика, кілька років тому вони виявили, що серед всіх ювілейних монет, випущених Нацбанком України, волинських не налічується й десятка.

«У березні 2016 року ми зустрілися з керівництвом Нацбанку в Києві і подали пропозиції щодо випуску шести ювілейних монет, пов’язаних з історією Волині, на наступний рік, – розповідає пан Білик. – Затвердили лише одну, присвячену 400-річчю Луцького братства».

Монета, випущена Банкнотно-монетним двором Нацбанку України, введена в обіг з 20 червня 2017 року. Тираж її — 30 тисяч штук, вона є дійсним платіжним засобом та предметом колекціонування.

Монета виготовлена за ескізом художника Святослава Іваненка. Її презентація пройшла в музеї Луцького братства.

«На аверсі монети розміщені: вгорі — державний герб України, внизу — номінал 5 гривень, в центральній частині — зображення Хрестовоздвиженської братської церкви, – розповідає завідувач музею Олена Бірюліна.

-Художник використав фото церкви кількарічної давності, коли її будівля ще не була відремонтована, тому й вівтарна частина не має отинькування. Зате зображення виглядає досить колоритно, ніби церква складена не лише з цегли, але й з каміння.

Праворуч від неї на монеті — титульна сторінка стародруку. Це перше луцьке друковане видання «Лямент», збірка віршів, присвячена пам’яті священика братської церкви отця Іоанна Красноставського. На тлі стародруку — рік видання монети.

На реверсі зображені дві групи братчиків, серед яких є і жіноча постать. Угорі над ними — герб братства та надпис півколом «Луцьке Хрестовоздвиженське братство», внизу надпис — 400 років».

Окрім названої монети, на презентації ознайомили з випущеними у попередні роки пам’ятними монетами, що присвячені луцьким братчикам різних епох — Галшці Гулевичівні, Іванові Виговському, Петрові Могилі, Іванові Огієнку.

Ярина Руднік

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі