Волинська мисткиня - про «співпрацю з глядачем»

Джерело: Фонд Ігоря Палиці Тільки разом

Я залишаю в картині трішки загадки. Щоб людина, прочитавши назву роботи подумала, додала свого. Це, ніби така співпраця з глядачем, – каже волинської художниці Юлії Гетьман. В Арт-галереї Центрального універмагу Луцька діє представлена персональна виставка мисткині. Експозиція картин відбувається за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», інформують у прес-службі Фонду.

Роботи Юлії Гетьман наповнені власними почуттями та переживаннями. У кожне полотно авторка вклала часточку своєї душі. Мисткиня каже: кожна картина, ніби ілюстрація до певного періоду чи події у її житті.

Про свої роботи художниця розповідає хоч і скромно та з запалом в очах. Адже малярство – це не лише робота, а й життя.
 

На виставці представлені 45 картин. Це ті твори, що залишилися в авторки, не пішли подорожувати по світу. Експонуються роботи написані в різний період, починаючи з 2008 року. Певний слід у творчості

Юлії Гетьман залишили й події Майдану та війни, яку зараз переживає Україна.

Привітати художницю прийшли друзі, знайомі, а також, найрідніші люди – син, чоловік і тато. Саме завдяки батькові, теж художнику, Юлія у ранньому дитинстві взяла в руки пензлик. Відтоді малярство стало найулюбленішою справою мисткині.

– Ці роботи надихають людей на добро, на любов, спонукають боротися зі злом, – оцінює картини доньки Анатолій Гетьман.

В’ячеслав Шмельов, чоловік художниці, відмітив, що сучасна зала Арт-галереї, хороше освітлення роблять картини Юлії ще більш ефектними.

Були моменти коли Юля прагнула до натуральності. В певні періоди її роботи були більш композиційними і настроєвими. Тому ця зала доповнює її бачення. Я переконаний, що кожен, в певній якійсь роботі, знайде для себе щось таке, що надихатиме. Адже кожна картина має свій дух. Можливо десь він завуальований, але він є, – резюмував В’ячеслав Шмельов.

У луцьку, попри те, що це обласний центр, мінімум майданчиків, де могли б зібратися поціновувачі мистецтва. В Арт-галереї експозиціонувати свої роботи мають можливість як молоді, так і відомі митці. Виставка Юлії Гетьман – це ще одна нагода кожному лучанину та гостю нашого міста подивитися на те, які талановиті люди живуть на Волині, – відзначив заступник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Орест Маховський.
 

Ексозиція картин Юлії Гетьман триватиме два місяці. Упродовж цього часу в Арт-галереї відбудеться серія майстер-класів для діток. Запрошуємо всіх охочих насолодитися мистецтвом волинської художниці щоденно з 9.30 до 21.00.

Записати дітей на тематичні майстер-класи можна за телефонами: 099-954-26-70, 050-558-65-63.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі