Світові відкриють найкращих вчителів України

Цього року найкращого вчителя вперше оберуть і в Україні в рамках премії Global Teacher Prize Ukraine, куратором якої стала ведуча ТСН Наталія Мосейчук.

Телеведуча Наталія Мосейчук завітала до студії «Сніданку з 1+1» разом з організаторкою премії, очільницею спілки «Освіторія» Зоєю Литвин. У студії вони обговорили всі деталі організації масштабного проекту в Україні.

На сьогодні до Global Teacher Prize Ukraine подано понад 2000 анкет. Але їх може бути більше, бо всі вчителі, охочі взяти участь у конкурсі, можуть подати заявку до 15 серпня. Номінувати вчителя можуть і його учні, колеги чи рідні. Потім буде обрано 20 найкращих вчителів, які вирушать до Одеси на наступний етап проекту. З них на фінішній прямій залишиться п’ятеро, а 7 жовтня в Києві буде оголошено переможця, який отримає 100 тисяч гривень. Також у березні п’ятеро фіналістів Global Teacher Prize Ukraine поїдуть до міста Дубай на форум, де відбудеться нагородження Global Teacher Prize.

Український проект має надважливу місію – підвищити престиж професії вчителя, адже освіта – це найприбутковіша інвестиція в суспільство.

«Місія – переконати вчителів повірити в себе, а батьків – зрозуміти, що це людина №1 у їхньому житті, змусити владу звернути увагу на вчителя та зробити так, щоб ця людина стояла в центрі. На моє переконання, є три професії, на яких тримаються країни, - це вчитель, медик і військовий», - розповіла Наталія Мосейчук.

Також гості «Сніданку» розказали, яких саме вчителів хочуть бачити серед учасників освітнього проекту.

«Ми шукаємо вчителів-новаторів, проактивних, які не чекають указівок згори, щоб робити щось позитивне. Дуже важливо, що їхній вплив виходить за межі класної кімнати. Вони допомагають іншим вчителям бути кращими, допомагають учням у цілому. Можливо, реалізують із дітьми важливі соціальні, екологічні проекти», - поділилася Зоя Литвин.

«На якого вчителя ми полюємо? Ця людина повинна не стільки мати знання, як уміння розвинути креативність у дитині, навчити її комунікувати, розв’язувати конфлікти, знаходити потрібних людей, з якими можна робити спільну справу», - додає Наталія Мосейчук.

Нагадаємо, що команда громадської спілки "Освіторія" запроcила ведучу "1+1" Наталію Мосейчук стати кураторкою національної премії Global Teacher Prize Ukraine та ввійти до складу журі престижного конкурсу вчителів у червні цього року.  Наталія за фахом – учителька англійської, тож освітня тема для неї дуже близька. Разом з командою ТСН Наталія Мосейчук курує соціальну ініціативу "Право на освіту".

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі