Жінка, яка організувала у Луцьку порностудію, шукатиме правосуддя у Європейському суді

Джерело: Під прицілом
  1. Новина відноситься до:

Співорганізаторка порностудії у Луцьку, колишня директорка модельного агентства «Гламур» Олена Дьоміна, яку за розповсюдження порнографічної продукції, торгівлю людьми та відмивання коштів засудили до чотирьох з половиною років позбавлення волі, готує звернення до Європейського суду з прав людини. 

Про це йдеться у постанові Луцького міськрайонного суду, де жінка просить продовжити їй термін для ознайомлення із матеріалами справи, пише «Під прицілом».

Нагадаємо, свого часу Олена Дьоміна разом з двома громадянами Німеччини облаштували у Польщі онлайн-порностудію, куди перевозила дівчат з України. Згодом ця компанія організувала такий же бізнес і в Луцьку. У 2011 році порностудію викрили працівники СБУ і відкрили кримінальне провадження проти кількох дівчат та Олени Дьоміної зокрема. 

Суди і слідство тривали кілька років. Під час розгляду справи в суді жінка просила звільнити її від відбування покарання, посилаючись на хворобу. Потім клопотала, аби суд зменшив їй остаточний термін відбування покарання на кілька днів, які вона провела у СІЗО. 

Зрештою, справа пройшла усі кола суддівської системи, засудженій призначали різний вид та термін покарання, однак все-таки Олену Доміну засудили до чотирьох з половиною років позбавлення волі. 

Проте і на цьому жінка не зупинилася. Виявляється, що засуджена уже кілька разів просила Луцький міськрайонний суд продовжити їй термін перебування у Луцькому СІЗО, аби вона мала змогу приїжджати до суду і ознайомлюватися з матеріалами справи. Таку необхідність жінка пояснювала тим, що готує звернення до Європейського суду з прав людини. 

Луцький міськрайонний суд уже тричі поспіль дозволяв Дьоміній працювати з документами та матеріалами провадження. І через збіг терміну дії чергової постанови Олена Дьоміна уже вчетверте клопотала про те, аби її залишили в СІЗО ще на місяць. 

Однак на цей раз суд розцінив прохання засудженої як зловживання правами і відмовив. Свою позицію суддя Михайло Квятковський мотивував тим, що Дьоміній уже було надано достатньо часу для того, щоб підготувати своє звернення до Європейського суду з прав людини. 

Натомість сама засуджена оскаржила постанову в апеляційному порядку. Скаргу суд зможе розглянути лише у жовтні, позаяк суддя Апеляційного суду, якого призначили для розгляду, наразі перебуває у відпустці. 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі