Літній Луцьк і модники-лучани майже 90 років тому. Фото

Джерело: Район.Луцьк

Яким наш Луцьк був раніше, нам можуть розказати лише очевидці тих часів, спогади та старі фотографії. Цікаво було б відтворити атмосферу хоча б 1930-х років нашого міста, наприклад, влітку.

Що робили лучани, куди ховались від сонця, де відпочивали, яку музику слухали. Вулиці, площі, сквери, пляжі, будинки, корти – все, якщо говорити мовою світлин, у нас вже було майже 90 років тому.

У пам’яті тих, хто старші від нас і кого безмежно поважаємо, місто було не таким. Як люблять розказувати старожили, воно було зовсім іншим: «тут був сквер», «ось тут пам’ятник на перехресті», «там магазин на розі», «тут була аптека».

Ці розповіді, а інколи інтернет-дискусії можна читати безкінечно, бо часто вони підкріплені цікавими родинними фото, які показують різні куточки нашого міста. Але дуже часто таким воно залишиться лише на старих пожовклих фотографіях.

Для чого ми знову хочемо показати вам старі фото Луцька? Можливо, щоб зберегти або відновити його кращі риси, традиції, але хочеться якомога докладніше показати, як змінювалось воно та його мешканці.

Погодьтесь, атмосфера міста – це в першу чергу люди. Її може створювати, скажімо, навіть людина, яку ви бачите на фото в даний момент, а вона може відпочивати, читати, варити каву. На кожній окремо взятій вулиці, кафе, дворику, парку, пляжі Луцька була своя атмосфера.

Сумніваєтесь? Тоді до вашої уваги тематична фотопідбірка «Літній Луцьк та лучани в 1930-х роках». Фото були по-аматорськи кольоризовані нашвидкуруч за допомогою он-лайн ресурсу, тому не судіть строго.Текст:  Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі