Цінні фото Волині 1921, зроблені американським лікарем

Цінні фото Волині 1921, зроблені американським лікарем
  1. Новина відноситься до:

В 1921 році співробітники американської гуманітарної місії проводили інспекційну поїздку по Польщі, пов’язану з перевіркою умов життя єврейського населення після погромів 1918-1919 років.

Американський єврейський об'єднаний розподільчий комітет «Джойнт» (англ. American Jewish Joint Distribution Committee, скорочено JDC) – гуманітарна організація, створена на початку Першої світової війни. Вона надавала допомогу євреям, які перебували в небезпечному становищі.

Після війни «Джойнт» поставляв продовольство євреям, які проживали в польських містах і селах, відправляв делегації лікарів, фахівців в області охорони здоров'я і соціальних працівників, створював безкоштовні їдальні, відновлював лікарні і відкривав сиротинці.

До складу першої групи медиків комітету «Джойнт» входив лікар Макс Дж. Колтон. Саме він в 1921 році зробив цінні фотографії волинських населених пунктів та їх мешканців. Сьогодні ці фотографії зберігаються в архівах «Джойнт», куди входять також документи, фільми, відеозаписи, усні історії та артефакти, пов'язані з роботою цієї організації з Першої світової війни до наших днів. 

Архів «Джойнт» нараховує 100 тисяч фотографій.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Автор: Тетяна Яцечко-Блаженко

Коментарі