Стало відомо, коли в Луцьку запрацюють валідатори

Джерело: Волинські Новини

Скоро лучани не почують наполегливого «Платимо за проїзд» у громадському транспорті. ЛПЕ вже закупило 50 валідаторів, завдяки яким у тролейбусах можна буде оплатити проїзд.

Система АСОП розбита на три частини: GPS, система сповіщення і валідатори. Про це в "Конкуренту" розповів директор ЛПЕ Ігор Грицюк.

З його слів, першочергово варто впровадити GPS, потім впровадять програмне забезпечення, яке з'єднають із 1С:Бухгалтерією. Тоді ж додадуть систему оповіщення, яка буде під'єднана до координаційної системи GPS. Й в останню чергу підключать валідатори, завдяки яким і буде здійснюватись облік пасажирів та готівки.

"Думаю, валідатори встановлять уже в лютому-березні або ж максимум у квітні. Валідатори вже є в нас на складі з розрахунку на 50 тролейбусів. Поки що звільняти кондукторів не будуть, адже треба певний час, щоб вони змогли навчити людей, як користуватись валідаторами".

Також директор ЛПЕ додав, що після того, як валідатори запрацюють, кондукторів не звільнятимуть остаточно з підприємства, а їх перевчать на контролерів.

Нагадаємо, як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новинитендер для ЛПЕ виграла «потрібна фірма», яка впроваджує систему-клон з Росії - ТОВ «Системний зв’язок», однак 21 грудня 2016 року ТОВ «Автор» оскаржило визначення переможцем ТОВ «Системний зв’язок». Рішення щодо скарги взяли на розгляд.

Зазначимо, Верховна Рада України на своєму засіданні у вівторок, 17 січня, ухвалила закон про впровадження у міському громадському транспорті електронного квитка.

За відповідний документ у другому читанні і в цілому проголосувало 265 народних депутатів, пише Zaxid.net.

Документ передбачає введення автоматизованої системи обліку оплати проїзду і електронного квитка.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду матиме низку економічних переваг.

Зокрема, електронний облік пасажиропотоку на маршрутах громадського транспорту надасть змогу оцінити реальний обіг грошових коштів і, відповідно, оцінити обґрунтованість тарифів на перевезення і можливість оновлення автопарку перевізника.

Крім того, система забезпечить можливість зручної, швидкої оплати та контролю проїзду, а також скоротить час затримки громадського транспорту на зупинках.

Це також дозволить впроваджувати різноманітні гнучкі тарифні системи.
 



Запроваджувати автоматизовані системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності уповноважені органи місцевого самоврядування. Також вони будуть визначати порядок їх функціонування і затверджувати правила користування міським пасажирським транспортом.

Відповідно до ухваленого законопроекту, органи місцевого самоврядування мають встановити обов'язковість забезпечення пільговиків електронними квитками; встановити обов'язок для пасажирів реєструвати проїзні документи в населених пунктах, де запроваджено автоматизовану систему обліку оплати проїзду, і адміністративну відповідальність за його невиконання.

Закон набуде чинності через три місяці з дня його офіційної публікації. Кабінету міністрів України протягом трьох місяців з дня опублікування цього закону Верховна Рада доручила розробити та затвердити Порядок взаємодії органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади щодо забезпечення осіб, яким надано право пільгового проїзду, електронними квитками у містах, де запроваджено автоматизовану систему оплати проїзду.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі