Вулицями Горохова пройде смолоскипна хода на честь Героїв Крут

  1. Новина відноситься до:

Горохівчан та гостей міста приєднатися 29 січня до смолоскипної ходи, присвяченої пам’яті Героїв Крут, і пронести вулицями Горохова полум'я пам'яті.

Про це повідомили у Горохівському Тризубі.

Марш розпочнеться о 17:00 від супермаркету «Вопак».

 «Кожного року проходить легендарний смолоскипний марш, присвячений пам'яті Героям, молодикам, що загинули за наше, краще майбутнє. Обов'язок кожного з нас - пам'ятати, шанувати та наслідувати подвиги Героїв», - йдеться у повідомленні.

Організатори закликають усіх охочих приєднатися до маршу і зробити його наймасштабнішим зі всіх що були до цього.

Нагадаємо, у Луцьку смолоскипний марш з нагоди Дня вшанування Героїв Крут відбудеться у 29 січня о 19.00 годині.

Довідково.

Бій під Крутами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Сучасників особливо вразило поховання 27 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».

Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. 2006 року на місці бою встановлено пам'ятник. З нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі