Kronika przeszłośći: 9 stycznia

«Życie Wołynia», 9 stycznia 1927.

Wigilja dla najbiedniejszych. Steraniem „Koła Polek" odbyło się w dniu 24 grudnia ub. roku w lokalu taniej kuchni, wiligja dla najbiedniejszych m.  Łucka. Wydano przeszło 30 wieczerzy. Urządzeniem zajmowały się panie: Baczyńska, Czarnecka, Felińska, Mirecka, Mitraszewska i in. panie wymień, organizacji.

W sali teatru miejskiego odbyło się w noc sylwestrową ludowa zabawa i tutaj ochoczo bawiono się do białego dnia. Wiele też osób spędziło tradycyjny wieczów w kole rodzinnym.

W Łucku bawi na gościnnych występach część warszawskiego teatrzyku „Rajski Ptak". Przedstawienia odbywaję się w przerwach kinowych. Doborowy, program, dobre jego wykonanie budzi ogólne zadowolenie. Publiczność dzięki staraniom Dyrekcji miejskiego teatru, za stosunkowo niskie ceny wstępu spędza mile czas. Pomysł więc występów teatrzyków w przerwach kinowych okazał się pod każdym względem trafnym.

Kronika policyjna. W nocy na 31.XII.1926 roku w bożnicy na Krasnem dokonano kradzieży 3-ch tojr, wartości około 10.000 zł. istnieje przypuszczenie, że skradzione tojry zostały wywiezione w kierunku Warszawy, w celu sprzedania żydom, udającym się do Argentyny. Dochodzenie w toku.

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі