Kronika przeszłośći: 28 grudnia

  1. Новина відноситься до:

Tygodnik «Wołyń», 5 stycznia 1936.

Choinka O. M. P. w Łucku. Dnia 28 grudnia odbyła się w lokalu Ogniska Centralnego O. M. P. w Łucku, przy ul. Bolesława Chrobrego zabawa choinkowa dla dzieci rzemieślników i robotników z terenu m. Łucka. Zabawa, która odbyła się dzięki staraniom władz okręgowych i ogniska żeńskiego O. M.P. zgromadziła dziatwę kół przylaclół O.M.P., która wraz ze swymi rodzicami spędziła parę godzin przy choince.

Sensacja Korca. Na przedmieściu Korca Zarowlu w mieszkaniu niejakiego Maksyma Prokopowicza miał rzekomo odnowić się cudownie obraz Matki Boskiej. Wiadomość zelektryzowała prawosławną ludność Korca. Przed mieszkaniem Prokopowicza zaczęły się zbierać tłumy, śpiewając pieśni religijne i prosząc o odprawienie nabożeństwa przed obrazem. Po sporzą dzeniu protokułu pr.ez licznych przedstawicieli duchowieństwa prawosławnego obraz zostanie w najbliższej przyszłości przeniesiony do cerkwi śm. Mikołaja w Korcu.

Hokej. Drużyna harcerska w Dubnie założyła sekcję hokejową, złożoną z uczniów wyższych klas gimnazjum dubieńskiego. Na czele drużyny stanął harcmistrz Ceglewski. Przeciwnikiem tej drużyny będzie drożyna hokejowa, istniejąca przy Oddziale Zw. Strzeleckiego w Dubnie. Kierownikiem tej ostatniej jest p. Badowski Zygmunt.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі