Як у найближчі роки зміниться центральний парк Луцька

Джерело: Інформаційне агентство Волинські Новини

Парковки автомобілів, розширення зоопарку, можливе відновлення літнього театру та заборона в’їзду в парк автівок: як внаслідок ухвалення концепції розвитку може змінитися центральний парк Луцька, розповіли у міськраді.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії міськради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження 28 листопада.

Концепцію розвитку центрального парку культури та відпочинку імені Лесі Українки презентував депутатам заступник міського голови Юрій Моклиця. Так, на території парку передбачать різноманітні функціональні зони.

Член комісії Сергій Балицький поцікавився, чи планують у парку облаштувати майданчики, де можна було б організовувати лекції, засідання та інші заходи просто неба. Заступник міського голови відповів, що у мистецькій зоні парку, поблизу пам’ятника Лесі Українці, існував зелений театр, який планують відновити з більш широкими функціональними можливостями. Втім, фінансувати цей об’єкт з міського бюджету протягом найближчих двох років не планують, тож можливе лише залучення зовнішніх ресурсів, наприклад, грантових коштів. До відновлення об’єкту також можуть залучити митців.

Член комісії Петро Бойко поцікавився щодо парковок автомобілів, які планують облаштувати на території парку. Зі слів Юрія Моклиці, 70-80 паркувальних місць забезпечать на ділянці від зупинки громадського транспорту поблизу Центрального ринку. Він запевнив, що там можна зробити дворівневий майданчик з в’їздом та виїздом, з мінімальним втручанням в природнє середовище. Також він відзначив парковку навпроти гімназії №4, а також повідомив, що в районі майбутнього спортивного ядра (на місці колишнього іподорому) планують облаштувати парковку на 200-250 паркомісць. Якщо усі ці парковки працюватимуть, зі слів посадовця, це зніме питання паркування у Старому місті та центрі Луцька.

Депутат Юлія Дацюк запитала, чи передбачене розширення зоопарку в концепції розвитку центрального парку. Юрій Моклиця відповів, що це питання врахували, зоопарк можуть розширити на ділянці площею 2-3 гектари у напрямку вулиці Глушець. Там керівництво зоопарку хоче розташувати вольєри для великих тварин, оленів.

Також, з його слів, концепція передбачає обмеження в’їзду автотранспорту на територію парку, окрім службового транспорту у певні години. Депутат нагадала, що подавала запит з цього приводу. Юрій Моклиця поінформував, що відповідний регуляторний акт розроблений три місяці тому, але з його ухваленням не поспішають, адже завершився літній сезон. Юлія Дацюк наголосила, що з ухваленням документа не варто затягувати, адже навесні знову виникатиме проблема з автівками, які заїжджають на територію парку.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі