На Волині стартує мисливський сезон

Джерело: Прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства
  1. Новина відноситься до:

8 серпня о 16-й годині відкриттям полювання на пернату дичину, в мисливських угіддях Волинської області стартує мисливський сезон 2015-2016 років. Майже 7 тисяч мисливців відкриватимуть цьогорічний сезон. Разом із тим волинські лісівники закликають мисливців зважати на пожежонебезпечний період, що триває в області у зв’язку з сухою, спекотною погодою. 

Про це повідомляють у прес-службі Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства

Дні полювання –  субота й неділя. Полювати дозволяється на  норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара,   галагаза,   гаги   звичайної,   лутка,   крохалів,  черні червонодзьобої,  нерозня,  креха  середнього,  каменярки,  казарок білощокої  та  червоноволої),  лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника,  шилодзьобки,  кроншнепів,  чайки, лежня, дерихвоста, поручайника,   крем’яшника,   чорниша,  перевізника,  фіфі,  зуйка морського,   малого,   великодзьобого,   галстучника,  пісочників, плавунців,  баранця  великого),  голубів  (крім голуба-синяка).

Норма добування пернатої дичини одним мисливцем не повинна перевищувати: норців великих – 2,  гусей – 3, качок – 5, лисок – 6, куликів та голубів – 10, перепелів – 15 особин.

Допускатимуться до полювання лише ті мисливці, які мають перелік документів, передбачених ст. 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».

Зокрема, під час здійснення полювання кожен мисливець повинен мати при собі посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензію, відстрільну картку тощо), відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання, паспорти на собак мисливських порід у разі їх використання під час полювання.

Охорону мисливського фонду від браконьєрства і контроль за дотриманням мисливцями правил полювання, норм добування та техніки безпеки забезпечуватимуть рейдові бригади, до складу яких входять представники державної лісової охорони, правоохоронних органів та єгерської служби користувачів мисливських угідь.

Разом із тим головний спеціаліст відділу охорони і захисту лісу та мисливського господарства ВОУЛМГ Руслан Люшук зазначає, що мисливцям варто зважати на пожежонебезпечний період, що триває в області. У зв’язку з цим лісівники Волині закликають всіх мисливців не розводити вогонь у лісах і торфовищах та дотримуватися техніки безпеки під час використання зброї. Також наголошують на дбайливому ставленні до багатств флори та фауни нашого краю.

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі