Луцьк - у десятці міст України з найбільшою кількістю аварій

Джерело: ГО «Товариство учасників руху»
  1. Новина відноситься до:

В Україні спостерігається високий рівень аварійності та дорожньо-транспортного травматизму. За 12 місяців 2015 року в Україні було скоєно понад 25 тисяч аварій з потерпілими, в яких загинуло майже 4 000 осіб і понад 31 тисяча була травмована.

При цьому майже 90 % всіх ДТП були скоєні у населених пунктах України, де більшість вулиць і доріг перебуває у комунальній власності. ГО «Товариство учасників руху»  проаналізували, як виконуються вимоги Закону України «Про дорожній рух» у 22-х обласних центрах.

Як показують результати дослідження, лише у 6 містах (Вінниці, Житомирі, Миколаєві, Полтаві, Рівному та Харкові)  були ухвалені і є чинними  міські програми з підвищення безпеки дорожнього руху. У 4 обласних центрах (Івано-Франківську, Луцьку, Одесі та Чернігові) були передбачені тільки окремі заходи з підвищення безпеки дорожнього руху, які  включені до інших міських програм. А в решті обласних центрів (Дніпропетровську, Запоріжжі, Івано-Франківську, Києві, Кіровограді, Львові, Сумах, Хмельницький, Херсоні, Чернівцях  та Ужгороді) програми з підвищення БДР не розроблялись і не увалювались, або термін їх дії закінчився.

Діяльність комісій з безпеки дорожнього руху була помічена лише у  5 обласних центрах: Житомирі, Львові, Ужгороді, Чернівцях та Чернігові, хоча Законом України «Про дорожній рух» створення таких комісій прямо не передбачено.  Що ж до інших міст, то в кращому разі, питаннями безпеки дорожнього руху в них епізодично опікуються департаменти з питань транспорту та зв’язку або підприємства житлово-комунального господарства.

Аналіз статистики аварійності, яку на своєму сайті оприлюднює Управління безпеки дорожнього руху Національної поліції України, за останні три роки показує, що з 22-х українських міст стабільне зменшення  кількості аварій з потерпілими спостерігається лише у 6 містах (Дніпропетровську, Запоріжжі, Одесі, Полтаві, Чернівцях та Чернігові). В решті ж міст статистика зафіксувала чітку тенденцію до зростання цих показників. Зокрема, у Луцьку у 2014 році зафіксували 143 випадки аварій з потерпілими, коли ж у 2015 році кількість таких ДТП зросла до 196.

 

Як свідчать результати аналізу, наявності обласних програм з підвищення безпеки дорожнього руху, які мають затверджуватись обласними радами, то станом на  1 січня 2016 року такі програми  були лише у восьми областях України (Волинській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Львівській, Рівненській, Ужгородській та Черкаській).

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі