Коротко про історію луцького мосту

Красненський міст – усталена історична назва мосту на вулиці Ковельській над річкою Стиром. Його звели, аби забезпечити надійне транспортне сполучення не тільки між давнім Луцьком та приміським селом Красним, а й сухопутний зв’язок із заходом. Здавна цим шляхом їздили на Володимир.

До XVIII століття тут була річкова переправа. Місцеві човнярі володіли човнами різної місткості та конструкції. Могли перевозити навіть волів і навантажені вози. А ще раніше, в часи пізнього середньовіччя, жителі Красного переправляли товар для потреб замку, бо вони були підданими замкової адміністрації.

Поволі минали часи, і приблизно в середині XVIII століття на місці переправи збудували дерев’яний міст. Він неодноразово горів, а в 1845 році сталася повінь, під час якої великі брили льоду зруйнували його. На фотографіях і поштівках початку ХХ століття зображено новий міст, який простояв аж до 1950-х років, коли і задумали на його місці звести нову залізобетонну конструкцію для колісного моторизованого транспорту, який тоді активно розвивався. На цій історичній світлині зображено новозбудований міст. Тоді він був удвічі вужчим, ніж зараз. Розширили його тільки в сімдесятих. Цікаво, що нині під мостом можна побачити сліди добудови – видно стару конструкцію і «нову» часів сімдесятих.

Красненський міст залишається символом успішної взаємодії різних частин міста і поселень, які історично розвинулися в єдине місто Луцьк.

 

Красненський міст у шістдесятих. Фото з сайту Однокласники

 


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі