Археологи натрапили на давньоєгипетські тиснені блоки Рамсеса ІІ

Джерело: Свідок

Археологи, що провадять проєкт порятунку, знайшли в місті Міт Рахіна кілька рельєфних кам’яних блоків та статуй з часів правління фараона Рамзеса II та коптської епохи Єгипту.

Проєкт порятунку відбувається за сприяння Вищої ради археології Єгипту біля стародавньої столиці Мемфіса, в сучасному місті Міт Рахіна. Тиснені блоки з правління Рамсеса II були виготовлені з рожевого та чорного граніту та вапняку разом із статуєю самого фараона. Дослідники вважають, що вапнякові блоки, що датують коптською епохою (пізній Римський Єгипет та Візантійський Єгипет), були перероблені кам’яною кладкою, переобладнаною для пізніших споруд.

Рамсес II, також відомий як Рамсес Великий, був третім фараоном дев’ятнадцятої династії Єгипту. Рамсеса вважали одним із найпотужніших фараонів Нового Царства, який зробив кілька військових походів у Левант та Нубію, будував різні міста, храми та пам’ятники.

Мустафа Вазірі, генеральний секретар Верховної ради археології, розповів, що поряд із статуєю Рамзеса знайшли статуї різних давньоєгипетських богів і богинь.

Серед них була і Сехмет, сонячне божество (іноді її називали дочкою Ра). Богиню зображали з головою левиці, яка, як вважали древні єгиптяни, дихає вогнем та гарячими вітрами пустелі і захищає фараона в житті. Богиню також пов’язували з оздоровленням, часто вважали цілителькою від чуми, їй молилися, щоб уберегтися від хвороб.

Також натрапили на статую Птаха, бога-творця, який ніби-то існував раніше усіх інших речей і за своєю волею мислив про існування світу. Його також асоціювали з богом майстрів і архітекторів.

Вазірі додав, що рятувальна місія триватиме до тих пір, доки історичне місце не буде повністю досліджене.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі